Pripravovaná platforma Intelu, Ivy Bridge, bude používať 3-D tranzistory

Intel oznámil, že Ivy Bridge, platforma budúcej generácie, bude používať novú technológiu 3-D tranzistorov, známu taktiež ako Tri-Gate. 3-D Tri-Gate tranzistory umožňujú čipom pracovať s nižším napätím a nižším únikom, čo napokon vedie k výkonnejším a energeticky menej náročným procesorom. Dizajnérom to umožní vybrať si tranzistory pre nízku spotrebu energie alebo vysoký výkon, v závislosti od aplikácie.

  V číslach predstavujú nové 3-D Tri-Gate tranzistory až o 37 % vyšší výkon, pričom spotrebujú menej ako polovicu energie (oproti 2-D rovinným tranzistorom na 32 nm čipoch). Ideálne sú tak najmä pre mobilné zariadenia ako moderné smartfóny a tablety. Intel zároveň ukázal prvý 22 nm Ivy Bridge procesor, ktorý túto technológiu používa. Masová výroba je naplánovaná na koniec roka.

Viac článkov na tému

3 komentáre v archíve

 1. Mac user píše:

  To video je krasne urobene /podla filmu Honey, i shrunk the kids./
  Na konci som sa pobavil:)

 2. pastier píše:

  Znie to zaujimavo, pockam si na tieto 3D procesory, ked pridu o rok/dva do MBP a potom pojdem nakupovat :-D snad to bude era, ked uz budu v MBP aj 2GB grafiky, a retina displaye. Ak ano, idem na plno do toho

 3. MAGZ píše:

  Pastier: mojko drzim ti palce a chvalim tvoj entuziazmus, ale mojko vedz ze na retinu s 2mb ram ti bude 13″ palcov malo. Neni vsetko 3d co sa blisti a vedz ze vela vody pretecie kym bude retina standard na vascom palcovom rozliseni ako ifon.

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia