Prídu iPhony a iPady o mechanické Home tlačidlo? Nové gestá v iOS 4.3 ho nahradzujú

Jednou z najzaujímavejších noviniek, ktoré v iOS 4.3 môžu očakávať majitelia iPadov, sú úplne nové multi-touch gestá, ktoré využívajú 4 alebo 5 prstov. Načo slúžia nové gestá? Pomocou nich môžete jednoducho prepínať medzi aplikáciami, zobraziť multitasking tray alebo home screen. Viac v nasledujúcom vi­deu:

V súvislosti s týmito novými gestami sa rýchlo objavili špekulácie o tom, že Apple zvažuje odstránenie mechanického tlačidla Home v dolnej časti iOS zariadení. Apple by dokonca už mal testovať budúce generácie iPhonu a iPadu, ktoré žiaden Home button nemajú. Okrem mechanického prepínača na strane zariadenia a Sleep tlačidla na jeho vrchu tak budú všetky ostatné funkcie zariadenia ovládané výlučne dotykovými gestami.

iPad iPhone budúcej generácie  

Takto si niektorí predstavujú budúce generácie iPadov či iPhonov

Na známom blogu Daring Fireball sa však objavili opodstatnené argumenty, prečo môžeme odstránenie Home tlačidla v blízkej budúcnosti vylúčiť. Práve viditeľné mechanické tlačidlo na prednej strane zariadenia je prvkom, vďaka ktorému sa s ovládaním iPhonu či iPadu rýchlo zoznámi aj úplný nováčik. Používateľom, ktorí s podobným zariadením od Apple nikdy nepracovali, by určite chvíľu trvalo, kým by objavili gestá fungujúce len za pomoci štyroch alebo piatich prstov.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend