Predplatné novín a časopisov na iOS už 2. februára – News Corporation a Apple predstavia The Daily

News Corporation oznámili, že 2. februára predstavia spolu s Eddy Cue z Apple aplikáciu The Daily pre iOS zariadenia. O spolupráci Apple a News Corporation sa už dlho špekulovalo v súvislosti s možnosťou predplatného v iTunes Store. iPad je totiž mnohými považovaný za modernú náhradu klasických tlačených novín a časopisov, no aby uspel aj v tomto smere, je potrebné ponúknuť vhodný model predaja. Doteraz boli napríklad digitálne časopisy distribuované zvyčajne ako samostatné aplikácie.

News Corp pozvánka The Daily Hlavným problémom s predplatným mal byť nesúhlas vydavateľstiev pristúpiť na podmienky rozdeľovania príjmov podľa Apple. Samozrejme, vydavateľstvá chcú mať na nich čo najväčší podiel a Apple nebol ochotný ustúpiť. Vzhľadom na predstavenie The Daily pre iOS sa ale zdá, že k dohode predsa len došlo. Ako bude automatické opakovanie platieb, teda predplatné, nakoniec fungovať, by sme sa mali dozvedieť už 2. februára. Podľa špekulácií by mohli byť noviny The Daily na iPade dostupné v cene 99 centov za týždeň, pričom bude k dispozícii aj bezplatné skúšobné obdobie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.