Pred obchodmi sú stále dlhé rady ľudí čakajúcich na iPad 2, ohrozí nedostatok iPadov 2 plánované spustenie v Európe?

iPad 2 sa v USA začal predávať pred viac ako týždňom a od začiatku sa teší obrovskému záujmu, ktorý je tak veľký, že výrobné kapacity Apple opäť raz nestačia. Dlhé rady zákazníkov vznikali pred Apple obchodmi ešte pred spustením predaja a ani teraz, týždeň po ňom, nie sú ničim výnimočným. Ľudia sa pred obchodmi zhromažďujú každé ráno a dúfajú, že aj im sa ujde z novo doručených iPadov 2. Niektoré odhady hovoria o milióne predaných iPadov 2 len za prvý víkend. Keďže prvému iPadu to trvalo 28 dní, čo bol vtedy rekordný údaj, oproti iPadu 2 vyzerajú jeho predaje neúspešne.

Rad na iPad 2  

Dlhé rady ľudí čakajúcich na iPad 2 nie sú ničím nezvyčajným ani  týždeň po začiatku predaja, Zdroj: Engadget

V prvej vlne sa iPad 2 dostal najprv do USA, druhá vlna mala podľa prezentácie prísť 25. marca, kedy sa dostane do „zbytku sveta“, kam podľa Apple Slovensko nanešťastie nepatrí. Patria tam však naši susedia – Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Rakúsko. Mnoho záujemcov zo Slovenska sa preto rozhodlo, že si po svoj iPad 2 pôjdu v deň medzinárodného začiatku predaja – 25. marca.

Ak však chcete ísť na istotu a neradi by ste sa z výletu do zahraničia vracali bez iPadu 2, zrejme máte záujem o istý druh rezervácie alebo predobjednávky. Zahraničné Apple obchody síce o iPade 2 a spustení predaja 25. marca na svojich stránkach informujú, ale väčšina ponúka len možnosť zaregistrovať sa pre odber noviniek o iPade 2, teda o ďalších podrobnostiach o začiatku jeho predaja, prípadne rezervácii.

iPad 2 v Európe  

25. marca by sa mal iPad 2 začať predávať v ďalších  26 krajinách

My sme niekoľko z nich skúšali kontaktovať. Odpovede boli takmer identické. Predajne údajne objednali veľké objemy iPadov 2 a k spusteniu ich predaja by malo dôjsť v piatok, 25. marca. Zároveň však dodávajú, že tento termín nemajú ešte od Apple potvrdený, a tak nevedia zaručiť, že v piatok budú akékoľvek iPady 2 skutočne v predaji. Vzhľadom na nedostatok iPadov 2 v USA sa predajcovia obávajú, že predaj v Európe bude posunutý na neskôr, pravdepodobne až na apríl. Piatkový výlet k našim susedom tak vôbec nezaručuje, že sa vám podarí iPad 2 kúpiť.

Chystáte sa iPad 2 kúpiť už v piatok, 25. marca? Máte o začiatku predaja akékoľvek iné informácie? Neváhajte sa o svoje názory a informácie o predaji iPadu 2 podeliť s ostatnými v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend