Pozrite si zaujímavé video vibrácie strún z vnútra gitary ukazujúce, ako funguje kamera iPhonu 4

img_f19c54d849363fab550689a73a95a4fd7853a78d399b847598e27e32300b0d84

Gitarista s YouTube menom justkylevids sa rozhodol zistiť, ako to bude vyzerať, ak bude filmovať iPhonom 4 z vnútra jeho gitary. Tento pokus ukazuje, ako funguje nahrávanie iPhonu 4. CMOS senzor iPhonu 4 totiž skenuje objekty diagonálne z ľavého horného do pravého dolného rohu, čo vytvára pri nahrávaní rýchlo sa hýbucich predmetov ako napríklad vibrujúce struny efekt, ktorý máte možnosť vidieť na videu. Samozrejme, takto sa struny v skutočnosti nehýbu.

 

Viac článkov na tému

9 komentáre v archíve

 1. lacike píše:

  pekne video, ale zaujimalo by ma ako dosli nato ze z laveho horneho rohu do praveho dolneho  :-)

 2. vvv píše:

  lacike: a ako by to malo inak ist? zospodu nahor? takyto smer, teda z laveho horneho do praveho dolneho je najprirodzenejsi smer, takto napr. citame text ..teoreticky je to jedno aky bude ten smer ale prakticky je to najprirodzenejsie

 3. vvv píše:

  ale inak, pekne videjko :)))

 4. Tomáš píše:

  -> lacike: na to došli asi pode toho, že struny na sobě mají šikmé vlny. Možná by bylo pro laika jednodušší ukázat to fotografováním pohybujícího se předmětu.

 5. Héctor píše:

  :D niekto objavil ameriku… ako nehnevajte sa na mna, ale toto je znam neduh (C)MOS senzorov oproti CCD – hovori sa mu aj padajuce steny. Skuste si natocit zvisly predmet v horizontalnom pohybe, ci uz zlava doprava, alebo naopak. Bude sa ohybat – je to dane tym, ze data su z cipu snimane po riadkoch a relativne pomaly.

  Tento jav sa snazia vyrobcovia eliminovat, kedze CMOS senzor je radovo lacnejsi na vyrobu ako CCD a ma mensiu spotrebu. Nevyhodou je spominana rychlost ziskavania dat z cipu a svetelnost. Posledne generacie CMOS senzorov su uz na tom velmi dobre a uz aj v profi oblasti pomaly ale isto CMOS vytlaca CCD aj z najvyssich radov kamier.

 6. Kubco píše:

  lacike: to bude tym, ze obraz v televizore sa takisto vykresluje z laveho horneho do praveho dolneho…

 7. maskomak píše:

  No veru… ako poveda Hector – objav teplej vody :) To iste vam spravi aj zkradlovka – viac – ci menej vyrazne…  Uzavierka CMOS je proste raz taka :) ale zase ma cmos ine vyhody :)

 8. Lens píše:

  No hej amerika amerika :) Ale skenuje po pixloch alebo poriadkoch?

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia