Office tím prináša prvú aplikáciu pre iOS – OneNote

O App Store a úspechy s ním spojených aplikácií javí záujem už aj Microsoft Office tím. Ten predstavil svoju prvú iOS aplikáciu – OneNote. Aj keď väčšina čitateľov by zrejme najviac ocenila zverejnenie kancelárskej sady Office pre iOS, najmä iPad, OneNote môžeme považovať za prvý malý krok.

OneNote pre iPhone Ak ste sa s OneNote ešte nestretli, podľa oficiálnej správy by ste mali patriť k menšine. OneNote je totiž nainštalovaný na 78 miliónoch počítačov v USA, teda na viac ako tretine všetkých počítačov v krajine. Napriek tomu si popíšeme, aký je jej hlavný význam.

OneNote pre iPhone

Denne sa človek stretáva s veľkým množstvom informácií a často sa stáva, že si jednoducho nie sme schopní zapamätať všetky myšlienkové pochody a nápady, niekedy si nezapamätáme ani podstatné veci. V minulosti riešili ľudia tento problém poznámkovými blokmi, no a dnes je situácia v podstate rovnaká, no tradičné poznámkové bloky sme nahradili digitálnymi.

Jedným z nich je aj OneNote. Pomocou tejto aplikácie si budete vedieť na iPhone jednoducho a rýchlo zapisovať a triediť všetky poznámky a zoznamy. Microsoft vám k tomu naviac ponúka možnosť bezplatnej automatickej synchronizácie a zálohovania cez Windows Live SkyDrive. Všetky vaše dáta tak budete mať k dispozícii prakticky odkiaľkoľvek. Stačí vám k tomu počítač alebo smartfón.

OneNote pre iPhone

Aplikácia je v App Store zadarmo dostupná len v rámci časovo obmedzenej ponuky. Ak sa teda chcete vyhnúť možnosti, že bude v budúcnosti spoplatnená, odporúčame stiahnuť si ju už teraz. OneNote je momentálne okrem iOS k dispozícii aj v rámci kancelárskej sady Office, ako web app a na Windows Phone 7. O verzii pre Android Microsoft neinformoval. OneNote pre iPhone zatiaľ v slovenskom ani českom App Store nenájdete, sťahovať môžete napríklad z amerického. Ďalšou možnosťou je počkať, s najväčšou pravdepodobnosťou je dostupnosť u nás len otázkou času.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend