Nové správy o príprave iPhone 5 a iPad 3

Taiwanskí dodávatelia Apple informovali o príprave súčastí pre budúce iOS zariadenia, konkrétne iPhone 5 a iPad 3. Informoval o tom server DigiTimes. Podľa týchto informácií by mal nový iPad 3 disponovať displejom s vysokým rozlíšením a mal by byť vydaný spolu s iPhone 5 v septembri alebo októbri tohto roku.

Príchod iPhone 5 je všeobecne očakávaný, no predstavenie iPadu 3 už v tomto roku by bolo veľkým prekvapením vzhľadom na relatívne nedávne uvedenie iPadu 2. Podľa zdroja DigiTimes má skorý príchod iPadu 3 oslabiť konkurenciu skôr, než tá bude sama schopná dodávať takéto zariadenia.

Predstaví Apple na jeseň nový iPad?

O možnom príchode iPadu 3 túto jeseň písal začiatkom roka na svojich stránkach Apple analytik John Gruber. Vyslovil domnienku, hoci ako sám uviedol, išlo len o jeho úvahu nepodloženú žiadnym zdrojom z Apple, o tom, že by Apple mohol spojiť cyklus uvádzania nových iPadov s iPodmi na jeseň. A keďže by Apple zrejme nechcel čakať rok a pol na uvedenie nového iPadu, pravdepodobnejšie by bolo ho uviesť už túto jeseň a tým si zaistiť výrazný náskok pred konkurenciou.

iPad IPS  

Úž prvý iPad mal kvalitný IPS displej

Pred pár týždňami sa o budúcom Retina displeji vyjadrila skepticky skupina expertov v DisplayMate tvrdiac, že by displej s takým veľkým rozlíšením trpel nižším kontrastom, priveľkou spotrebou a predstavoval by príliš veľkú záťaž pre hardvér.

Zdroje DigiTimes tvrdia, že nový iPad 3 predsa len Retina displej mať má. Zdroje konkrétne uvádzajú 250 dpi, čo viac menej sedí na 2048×1536 px, teda rozmery, ktoré by mal displej iPadu, ak by sa jeho rozlíšenie zdvojnásobilo rovnako ako v prípade iPhonu 4. Že Apple testovalo iOS s takýmto rozlíšením vieme okrem iného aj z nálezov v iBooks 1.1 v januári 2011, kde boli nájdené časti grafiky v takomto rozlíšení.

Či nakoniec Apple na jeseň nový iPad uvedie sa dozvieme už o niekoľko mesiacov.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend