Nová generácia MacBookov Pro už vo štvrtok – čo v nich môžeme očakávať?

Napriek tomu, že novinky od Apple zvyknú byť tradične predstavované v utorok, nová generácia MacBookov Pro sa očakáva už tento štvrtok. Príčinou má byť sviatok, ktorý je tento týždeň v USA. Zatiaľ čo predstavenie nových MacBookov Pro sa považuje takmer za isté, o novinkách, ktoré majú priniesť, toho zatiaľ vieme málo. Počíta sa najmä s novými procesormi Sandy Bridge od Intelu.

MacBooky Pro Stránky Boy Genius Report však prichádzajú s ďalšími novinkami, ktoré by sa v aktualizovaných MacBookoch Pro mali objaviť. Prvou je väčší trackpad. Je síce pravda, že už súčasná generácia MacBookov Pro má väčší trackpad ako väčšina konkurencie, no ďalšie zväčšovanie sa zdá byť logické. Príčinou majú byť pokročilejšie dotykové gestá, ktoré sú preberané z iOS zariadení a v Mac OS X Lion sa očakáva ich ďalšie rozširovanie. Aj samostatný Magic Trackpad ponúka väčšiu plochu ako trackpady v aktuálnych MBP.

Výraznou novinkou by mali byť aj SSD disky s 8 alebo 16 GB vyhradené len pre operačný systém, ktoré by umožnili vyšší výkon a rýchlejšie spúšťanie počítača. Ostatné dáta by boli uložené na samostatnom SSD disku, prípadne klasickom HDD, v závislosti od vybraného modelu. Poslednou zatiaľ známou novinkou je približne o 200 gramov nižšia hmotnosť.

Čo by ste najradšej v nových MacBookoch Pro našli vy? O svoje nápady a predstavy sa môžete podeliť s ostatnými v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend