Nokia a Microsoft chcú spoločnými silami oslabiť pozície iOS a Androidu, oznamujú to vo videu vytvorenom na Macu

To, že Nokii sa nedarí a predaje jej telefónov majú klesajúcu tendenciu, nie je žiadnym tajomstvom. Podobne je na tom aj softvérový gigant Microsoft, ktorý síce predstavil inovatívny operačný systém Windows Phone 7, ale k žiadnemu zásadnému zlomu v predajoch nedošlo. Samozrejme, obidve tieto spoločnosti vidia príčinu ich relatívneho neúspechu v silnom postavení lídrov tohto trhu – Google a Apple s OS Android a iOS. Microsoft a Nokia preto dospeli k záveru, že najlepší spôsob ako pozície Applu a Googlu oslabiť je spojiť ich sily.

Dopad na nás, spotrebiteľov, nebude výrazný. Smartfóny od Nokie budú používať operačný systém Windows Phone 7 a to je asi tak všetko. Naopak zamestnanci Nokie z toho nie sú veľmi nadšení, približne 1000 z nich na protest odišlo na hodinu z práce. Negatívny vplyv to malo aj na akcie Nokie, ktoré klesli o 14 %. Nokia pôvodne zvažovala ako alternatívu aj Android, no nakoniec sa rozhodla pre Windows Phone 7.

Úsmevná je aj reakcia jedného zo zamestnancov Googlu, ktorý cez Twitter zverejnil toto (voľný preklad): „Spojením dvoch moriek nevznikne orol“. Apple sa k spojeniu Nokie a Microsoftu nevyjadril, s najväčšou pravdepodobnosťou totiž toto spojenie nebude mať na ich produkty zásadnejší vplyv. To isté sa dá povedať aj o Googli, ktorý sa taktiež nemusí obávať o predaje smartfónov s operačným systémom Android.

Nokia spolu s oznámením zverejnila aj nasledujúce video. Ak patríte k používateľom softvéru pre úpravu videa od Apple, iMovie, zvučka v tomto videu vám je určite známa. S názvom Pendulum totiž patrí k základnému výberu ozvučenia v softvéri iMovie, použitá bola aj pri predstavovaní nových unibody MacBookov Pro v roku 2009. Nokia teda pre oznámenie spolupráce s Microsoftom použila s najväčšou pravdepodobnosťou Mac a iMovie.

komentárov
  1. Po najhoršom telefóne aký som kedy mal (N96) som Nokii prestal na dlhú dobu veriť. Čo stále platí a ani po tomto spojení “mocností” sa to pravdepodobne nezmení.

    0
    0
  2. Mě se nechce věřit že by tam tuhle hudbu opravdu dali, zezačátku jsem si myslel že to je nějaká parodie, ale oni to fakt udělali i s touhle hudbou! :D

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.