Nokia a Microsoft chcú spoločnými silami oslabiť pozície iOS a Androidu, oznamujú to vo videu vytvorenom na Macu

To, že Nokii sa nedarí a predaje jej telefónov majú klesajúcu tendenciu, nie je žiadnym tajomstvom. Podobne je na tom aj softvérový gigant Microsoft, ktorý síce predstavil inovatívny operačný systém Windows Phone 7, ale k žiadnemu zásadnému zlomu v predajoch nedošlo. Samozrejme, obidve tieto spoločnosti vidia príčinu ich relatívneho neúspechu v silnom postavení lídrov tohto trhu – Google a Apple s OS Android a iOS. Microsoft a Nokia preto dospeli k záveru, že najlepší spôsob ako pozície Applu a Googlu oslabiť je spojiť ich sily.

Dopad na nás, spotrebiteľov, nebude výrazný. Smartfóny od Nokie budú používať operačný systém Windows Phone 7 a to je asi tak všetko. Naopak zamestnanci Nokie z toho nie sú veľmi nadšení, približne 1000 z nich na protest odišlo na hodinu z práce. Negatívny vplyv to malo aj na akcie Nokie, ktoré klesli o 14 %. Nokia pôvodne zvažovala ako alternatívu aj Android, no nakoniec sa rozhodla pre Windows Phone 7.

Úsmevná je aj reakcia jedného zo zamestnancov Googlu, ktorý cez Twitter zverejnil toto (voľný preklad): „Spojením dvoch moriek nevznikne orol“. Apple sa k spojeniu Nokie a Microsoftu nevyjadril, s najväčšou pravdepodobnosťou totiž toto spojenie nebude mať na ich produkty zásadnejší vplyv. To isté sa dá povedať aj o Googli, ktorý sa taktiež nemusí obávať o predaje smartfónov s operačným systémom Android.

Nokia spolu s oznámením zverejnila aj nasledujúce video. Ak patríte k používateľom softvéru pre úpravu videa od Apple, iMovie, zvučka v tomto videu vám je určite známa. S názvom Pendulum totiž patrí k základnému výberu ozvučenia v softvéri iMovie, použitá bola aj pri predstavovaní nových unibody MacBookov Pro v roku 2009. Nokia teda pre oznámenie spolupráce s Microsoftom použila s najväčšou pravdepodobnosťou Mac a iMovie.

 

Viac článkov na tému

13 komentáre v archíve

 1. haha píše:

  styl toho videa sa uz ani neda viac okopirovat :D cisty Apple styl

 2. Sagittarius píše:

  Nokia je naozaj v haji…Ze nokia a win, mna z toho traf slaki :D
  Pre mna je asi naozaj jediny normalny fon, iPhone…

 3. roko píše:

  lol..nokia fail odkedy prestali predavat n95

 4. vader píše:

  Po najhoršom telefóne aký som kedy mal (N96) som Nokii prestal na dlhú dobu veriť. Čo stále platí a ani po tomto spojení “mocností” sa to pravdepodobne nezmení.

 5. Lukas píše:

  Mě se nechce věřit že by tam tuhle hudbu opravdu dali, zezačátku jsem si myslel že to je nějaká parodie, ale oni to fakt udělali i s touhle hudbou! :D

 6. Mickeeey píše:

  Na moj veru… Nokiu som niekedy uctieval :D Dnes uz len iPhone a kebyze ten som emnohol mat tak potom jedine HTC… 

 7. Moje meno píše:

  Srandisti v tej Nokii a Mrkvosofte :)
  Btw. Som si myslel ze na Macblogu sa nedavaju rumori ;)

  Peace :v

 8. ovi píše:

  Boze ten Balmer je iny ksicht :DD

 9. Instruktor píše:

  Bože můj! :-O
  Apple movie copy in china :-)

 10. Mates píše:

  Zaciatok konca Nokie … :-/

 11. sam píše:

  vdaka nokii n97 som presiel na iphone, dakujem im :)))

 12. Budyx píše:

  Cisty trapas. jako sa snazia prekonat Apple.

 13. ToRtiK píše:

  to radšej Samsung Galaxy S s Androidom ;)

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia