Nárast predajov digitálnej hudby v USA vďaka The Beatles? Pravdepodobne nie

Predaje digitálnej hudby ovplyvnené The Beatles

Najnovší prieskum od The Nielsen Company hodnotí vývoj predajov digitálnej hudby v porovnaní s rovnakým obdobím spred roka. Zatiaľ čo predaj klasických nosičov aj naďalej klesá, predaj albumov stúpol o 16,8 %, predaj piesní o 9,6 %. Predajcovia digitálnej hudby majú na hudobnom trhu nadpolovičný podiel. Zaujímavé je najmä to, že predaj katalógových albumov vzrástol o 5,4 %, čo analytici dávajú do súvislosti so spustením predaja hudby od The Beatles v digitálnej ponuke iTunes Music Store. Dočasne zvýšený záujem zrejme The Beatles spôsobili, avšak nezdá sa byť veľmi pravdepodobné, že len ich hudba je zodpovedná za trend aj v nasledujúcich mesiacoch. Ako vidíte na grafe, The Beatles pribudli do ponuky iTunes Store v novembri 2010, podľa Apple to bol deň, na ktorý nikdy nezabudneme.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.