Najbohatší ľudia planéty – Steve Jobs na 110. mieste, Mark Zuckerberg na 52. a Bill Gates na 2. mieste

Magazín Forbes opäť zverejnil svoju výročnú správu o najbohatších ľuďoch planéty. Prvé miesto obsadil už druhý rok po sebe mexický telekomunikačný magnát Carlos Slim Helú s majetkom 74 miliárd USD. Mexičanovi sa podarilo oproti bývalej najbohatšej osobnosti sveta získať pomerne veľký náskok, Bill Gates je na druhom mieste s majetkom v hodnote „len“ 56 miliárd USD. Steve Ballmer, ktorý po Billovi Gatesovi prevzal Microsoft, sa umiestnil na 46. mieste.

Steve Jobs Forbes Mladým nováčikom medzi miliardármi je aj Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku, ktorý už stihol nahromadiť majetok v hodnote 13,5 miliardy USD a zaslúžil si tak vo veku 26 rokov 52. miesto. Zakladatelia populárneho Googlu, Larry Page a Sergey Brin, sa spolu delia o 24. miesto.

A kde sa umiestnil náš obľúbený vizionár? Napriek tomu, že je riaditeľom najväčšej technologickej firmy sveta, Steve Jobs je „až“ na 110. mieste. Apple a Pixar mu doteraz zabezpečili majetok v hodnote 8,3 miliardy USD. Oproti minulému roku sa mu teda podarilo zveladiť svoj majetok o takmer dve miliardy

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend