Microsoft to s maloobchodmi nevzdáva, plánuje otvoriť ďalších 75

Microsoft na konferencii Worlwide Partner Conference oznámil, že plánuje zrýchliť rozvoj svojich maloobchodných predajní. Za ostatné dva roky ich bolo otvorených len jedenásť, no v najbližších dvoch až troch rokoch ich Microsoft plánuje otvoriť až 75. Nebudú len v USA, niektoré by mali pribudnúť aj medzinárodne. Apple má v súčasnosti približne 350 Apple maloobchodov po celom svete.

Budúcnosť a súčasnosť maloobchodov Microsoftu, Zdroj: Neowin.net

Softvérový gigant sa snaží štýlovými maloobchodmi nielen napodobniť Apple, ale najmä zlepšiť povedomie o značke a jej imidž. Doterajšie pokusy ale neboli veľmi úspešné. To platí dvojnásobne pre obchody, ktoré Microsoft otvoril v tesnej blízkosti obchodov Applu. V praxi tak predajňa Microsoftu často zýva prázdnotou, kým v Apple Store sa to hemží ľuďmi a neustále sa niečo nakupuje.

Počas prezentácie, na ktorej Microsoft predstavoval tieto plány, si spoločnosť taktiež uťahovala z Applu. V jednom Apple Store totiž zamestnanec údajne predvádzal Apple počítač, na ktorom bežal Windows 7. Microsoft to využil na to, aby zdôraznil, že Apple síce robí fantastický hardvér, ale softvér je „stále za Windows 7“.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend