Mac OS X Lion – najnovšia verzia pre vývojárov prináša aj menšie vylepšenia dizajnu

Okrem češtiny prináša najnovšia testovacia verzia pripravovaného operačného systému Mac OS X Lion určená pre vývojárov aj kozmetické zmeny dizajnu. Zmenil sa spôsob, akým sa zobrazuje práve stlačené tlačidlo napríklad na kartách v System Preferences → Exposé & Spaces. Odteraz je aktívne tlačidlo tmavšie a výraznejšie sa tak odlišuje od neaktívneho.

Dizajn Mac OS X Lion

Pôvodný dizajn podobný iOS zariadeniam (dole) mnohých plietol, Zdroj: MacRumors.com

V predchádzajúcej verzii bol výber medzi Exposé a Spaces v System Preferences vyriešený posuvníkom podobným iOS zariadeniam, ktorý však väčšinu ľudí plietol. Tradičný výber cez tlačidlá sa vrátil aj do ostatných aplikácií ako napríklad kalendár iCal.

iCal Mac OS X Lion

Zdroj: MacRumors.com

komentáre
  1. Je to pravda, dost to mátlo. Dalo se na to zvyknout, když bylo zobrazeno více položek, ale rychle rozhodnout která záložka je aktivní pouze na základě dvou bylo dost obtížné.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.