Mac OS X Lion má v najnovšej betaverzii aj slovenčinu

Apple svojho slovenského používateľa neprestáva prekvapovať. Po tom, ako v našej krajine sprístupnil iTunes Store a posunul ju do druhej predajnej vlny pre iPhone teraz pridal slovenčinu do systému Mac OS X.

Najnovšia betaverzia systému, Mac OS X 10.7.3, ktorú môžu vývojári testovať od minulého týždňa, priniesla jednu významnú zmenu. K doteraz dostupným jazykom sa pridala slovenčina. Preložený je celý operačný systém vrátane zabudovaných aplikácií.

Slovenská jazyková lokalizácia nie je úplná novinka. Doteraz si ale vyžadovala dodatočné stiahnutie a manuálne inštalovanie a nie vždy bola aktuálna. Teraz je slovenský jazyk integrálna súčasť systému, tak ako angličtina, nemčina či čeština. Jazyk susedného štátu bol takto zahrnutý do systému verziou 10.7.0.

OS X Lion — Slovenčina

Po inštalácii aktualizácie sa dá jazyk nastaviť jednoducho, prehodením na najvyššie miesto v System Preferences v paneli Language & Text (alebo aj Jazyk a text). Aj keď systém má prispôsobené prostredie, slovenský slovník na kontrolu pravopisu stále chýba. Ten si môže používateľ jednoducho nahradiť napríklad slovníkom Hunspell-sk.

Či sa bude jazyková podpora nachádzať aj v hotovej verzii systému, ktorú si cez Software Update nainštalujú bežní používatelia, ešte nie je jasné. S veľkou pravdepodobnosťou bude ale v systéme zahrnutá prinajmenšom v priebehu najbližších mesiacov.

OS X Lion — Slovenčina OS X Lion — Slovenčina OS X Lion — Slovenčina OS X Lion — Slovenčina OS X Lion — Slovenčina

Foto: MacBlog

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend