iPhone 5 na WWDC 2011 neuvidíme, distribuovať sa začne najskôr na jeseň

V súvislosti so včerajšími správami o odložení predstavenia iOS 5 sa na povrch dostávajú aj informácie o budúcej generácii iPhonu. Konferencia WWDC 2011, ktorá bude usporiadaná začiatkom júna (6. až 10.), by totiž tento rok mala byť zameraná výlučne na softvér a nemáme na nej očakávať žiadne hardvérové novinky. Práve na nej zvykol Apple predstaviť novú generáciu iPhonu a prípadne ďalšie novinky. Tento rok však bude zameraná len na budúcnosť iOS a Mac OS X.

WWDC 2011

iPhone 5, ako sa budúca generácia iPhonu zvykne označovať, by sa tak podľa niektorých zdrojov mala začať distribuovať až po septembri 2011. Príčinou je súčasný stav výroby súčiastok, ktorá ešte nezačala. Vyzerá to teda tak, že Apple sa tento rok rozhodol narušiť svoj zaužívaný cyklus predstavovania nových iPhonov (jún – júl) a iPodov (september). V súlade s tým je aj plánované spustenie predaja bieleho iPhonu 4, ktorý by sa mal do obchodov dostať v najbližších týždňoch, prípadne mesiacoch. Predaj nového modelu len krátko pred ďalšou generáciou by totiž nemal zrejme veľký význam.

Viac článkov na tému

5 komentáre v archíve

 1. enko píše:

  sup sup, uz scem ip5, kedze som sa rozhodol neist do ip4 a stale mam 3G, tak som nazhaveny a kazdym dnom ocakavam nejake novinky :)

 2. Vaše meno píše:

  blbosť, veď Apple nikdy nepísal pred wwdc, že tam predstaví nový iphone

 3. ROOT píše:

  ale biely iPhone je co zmena farby vsetci o tom pisu ako keby to bol novy produkt, pochybujem ze Apple strati rok len kvoli tomu je takto oneskorene uviedol nieco co ma iba inu farbu. Aj tak cierny je krajsi.

 4. 31mo13 píše:

  podla mna iPhone 5 predstavia len ludi natahuju aby si nadalej kupovali iPhone 4 aby si ho neprestali kupovať a čakať na 5-ku Toto by som určite urobil kebyže som šéf applu

 5. EdDy píše:

  A možno sa hneď na to niekedy urobí nejaké nové sedenie výlučne pre iP 5, možno tomu chcú venovať samostatnä pozornosť

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia