iPhone 4S, iPhone 4 GSM a CDMA – kto ich bude vedieť odlíšiť?

Stránky AppVV.com boli medzi prvými, ktoré priniesli reálne fotografie nového iPhonu 4S. Aj keď na prvý pohľad na to nie je dôvod, keďže dizajn sa nezmenil, urobili porovnanie dizajnu iPhonu 4S, GSM a CDMA verzií iPhonu 4. Všetky spomínané iPhony vyzerajú takmer na vlas rovnako. Na prvý pohľad to nikoho neprekvapí, no pre neznalého zákazníka to môže byť celkom problém. Otázka znie, kto vlastne bude vedieť na prvý pohľad zistiť, o aký iPhone 4 ide.

Zľava: iPhone 4S, iPhone 4 GSM, iPhone 4 CDMA. Zdroj: AppVV.com

Ako vidíte, na zadnej strane iPhonov je jednoducho napísané iPhone. Chýba označenie konkrétneho modelu a kapacity. Situáciu veľmi neuľahčujú ani antény. iPhone 4S má rovnaké miesta prerušenia antény po obvode ako iPhone 4 CDMA. Rozdielom je však to, že CDMA iPhone 4 nemá priestor pre SIM karty. iPhone 4S a GSM verzia iPhonu 4 má tieto miesta na systéme antén umiestnené odlišne, no tým výpis rozdielov končí.

iPhone 4 porovnanie 4S  

Zľava: iPhone 4S, iPhone 4 GSM, iPhone 4 CDMA. Zdroj: AppVV.com

Podobná situácia tu už raz bola – spomeňme si na iPhone 3G a 3GS. Pri samotnom predaji to komplikácie nevytvára – model máte napísaný na krabici, no napríklad pri opätovnom predaji z „druhej ruky“ to už problémom môže byť. Menej skúsený používateľ bude mať pri nákupe určite ťažkosti s tým, aby určil, či ide o iPhone 4 či iPhone 4S. Nepomáha ani informácia v Settings –> General → About, kde nájdete len rôzne sériové čísla a užívateľom zadaný názov iPhonu.

iPhone 4 porovnanie 4S  

Zľava: iPhone 4S, iPhone 4 GSM, iPhone 4 CDMA. Zdroj: AppVV.com

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend