iPadom kontrolované terárium zaručí perfektné podmienky pre exotické zvieratá a rastliny

Produkty kompatibilné s iOS zariadeniami sa postupne objavujú už takmer v každej časti nášho života. Výnimkou nie sú ani rôzne koníčky. Ak je vašou záľubou chovať exotického „domáceho miláčika“ alebo sa starať o špeciálne rastliny v teráriu, mohlo by vás zaujať Biome Smart Terrarium od Samuela Wilkinsona.

V jeho vnútri je ukryté množstvo rôznych senzorov, ktoré sledujú, či sú v ňom ideálne podmienky. Za pomoci iPadu potom môžete sledovať a manuálne upravovať podmienky v teráriu reguláciou prísunu vody, svetla a výživy. iPad vybral Samuel Wilkinson kvôli tomu, že chcel propagovať spomalenie našich hektických životov, s ktorými iPad aj iPhone bezprostredne súvisia. Kontrola a starostlivosť o malý ekosystém v teráriu si totiž vyžaduje veľa trpezlivosti.

iPadom ovládané terárium

Nanešťastie, na spomalenie rytmu vášho života zatiaľ terárium od tohto dizajnéra nemôžete využiť – ide totiž len o osobný projekt, zatiaľ nemá žiadne plány na to, aby z toho urobil produkt na predaj. Ak je však trh potenciálnych záujemcov dosť veľký, nejaký výrobca sa tejto myšlienky určite chytí (ak sa tak ešte nestalo).

Mali by ste o takéto terárium záujem?

komentáre
  1. No, niečo takéto by som si vedel predstaviť pre akvárium,…
    pekne pripojené cez wifi a kontrola na diaľku,…

    určite by sa to ujalo, chalanisko by to mal rozbehnuť vo veľkom

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.