iPad 2 je podľa Consumer Reports najlepším dostupným tabletom

Consumer Reports sú najmä v USA veľmi dôležitým zdrojom informácií pred nákupom nových produktov. Okrem samotných recenzií vytvárajú aj rebríčky, kde jednoducho nájdete víťazov jednotlivých kategórií. Často spomínali v čase, kedy vo svojich hodnoteniach uviedli, že nemôžu odporúčiť iPhone 4 kvôli problémom so signálom napriek tomu, že spriemerovaným hodnotením jednotlivých kategórí bol podľa nich aj tak najlepším smartfónom. Našťastie pre Apple, iPad ani iPad 2 žiadne problémy s poklesom intenzity signálu nemá. Vďaka tomu je iPad 2 na prvom mieste a Consumer Reports ho odporúčajú. iPad 2 s 3G (32 GB) exceloval v takmer každej kategórii a je preto jasným víťazom. Na druhom mieste sa umiestnila prvá generácia iPadu spolu s tabletom Motorola Xoom. Aj keď sú hodnoteniami približne na rovnakej úrovni, je medzi nimi zásadný rozdiel v cenách testovaných modelov – 580 USD za iPad a 800 USD za Motorola Xoom. Oproti iPadu 2 zaostával tablet od Motoroly najmä v oblasti jednoduchosti používania a prenosnosti.

Motorola a Apple však neboli jediné značky tabletov, ktoré Consumer Reports testovali a umiestnili do svojich hodnotení. Nechýbajú tak ani modely od Archosu, Dellu alebo Samsungu. Zároveň však zákazníkov upozorňujú, že šetriť sa nevyplatí. Tablety za menej ako 300 USD boli v najlepších prípadoch ohodnotené ako „priemerné“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?