Intel bude v roku 2012 na platforme Ivy Bridge podporovať Thunderbolt aj USB 3.0

Thunderbolt je názov nového rozhrania, ktoré nájdete napríklad na nových MacBookoch Pro. Ide o vôbec najrýchlejšie komerčne dostupné pripojenie periférií. Po tom, čo ho Apple v spolupráci s Intelom priniesol v MBP, mnohí si mysleli, že podpora USB 3.0 bude chýbať a pozornosť bude sústredená len na Thunderbolt. Podľa najnovších vyjadrení Intelu by to však mohlo v budúcnosti vyzerať inak. Na pripravovanej platforme pre rok 2012, Ivy Bridge, bude totiž okrem Thunderboltu podporované aj pomalšie USB 3.0. Túto platformu s najväčšou pravdepodobnosťou použije vo svojich počítačoch aj Apple, jeho zákazníci preto nebudú ochudobnení ani o výhody USB 3.0. Podľa nedávno získaného patentu možno Apple pracuje na novom Dock konektore, ktorý bude podporovať hneď niekoľko štandardov – Thunderbolt (Mini DisplayPort), USB 3.0 a USB 2.0.

komentáre
 1. USB2? Az tak si Jobs svoj chory chrbatik neohne a to nebudem ani svojim kozam svadbu strojit :)
  Uz USB3 by ma extremne prekvapkalo

  0
  0
 2. No dufam ze ta posledna veta
  “Podľa nedávno získaného patentu možno Apple pracuje na novom Dock konektore, ktorý bude podporovať hneď niekoľko štandardov – Thunderbolt (Mini DisplayPort), USB 3.0 a USB 2.0.”
  nebude az tak uplne naplnena lebo uz to vidim ako apple napcha do produktov tento ich konektor namiesto USB a potom si budem musiet kupovat redukciu aj na to aby som na MacBook pripojil USB kluc. Bolo by super mat takyto konektor ale nie na ukor ostatnych portov a myslim ze v pripade apple je jasne ze ten ich konektor tam bude na ukor ineho. Uz teraz na MB 13″ su 2 USB porty limitujuce.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.