Intel bude v roku 2012 na platforme Ivy Bridge podporovať Thunderbolt aj USB 3.0

Thunderbolt je názov nového rozhrania, ktoré nájdete napríklad na nových MacBookoch Pro. Ide o vôbec najrýchlejšie komerčne dostupné pripojenie periférií. Po tom, čo ho Apple v spolupráci s Intelom priniesol v MBP, mnohí si mysleli, že podpora USB 3.0 bude chýbať a pozornosť bude sústredená len na Thunderbolt. Podľa najnovších vyjadrení Intelu by to však mohlo v budúcnosti vyzerať inak. Na pripravovanej platforme pre rok 2012, Ivy Bridge, bude totiž okrem Thunderboltu podporované aj pomalšie USB 3.0. Túto platformu s najväčšou pravdepodobnosťou použije vo svojich počítačoch aj Apple, jeho zákazníci preto nebudú ochudobnení ani o výhody USB 3.0. Podľa nedávno získaného patentu možno Apple pracuje na novom Dock konektore, ktorý bude podporovať hneď niekoľko štandardov – Thunderbolt (Mini DisplayPort), USB 3.0 a USB 2.0.

Viac článkov na tému

2 komentáre v archíve

 1. mio píše:

  USB2? Az tak si Jobs svoj chory chrbatik neohne a to nebudem ani svojim kozam svadbu strojit :)
  Uz USB3 by ma extremne prekvapkalo

 2. tomas píše:

  No dufam ze ta posledna veta
  “Podľa nedávno získaného patentu možno Apple pracuje na novom Dock konektore, ktorý bude podporovať hneď niekoľko štandardov – Thunderbolt (Mini DisplayPort), USB 3.0 a USB 2.0.” 
  nebude az tak uplne naplnena lebo uz to vidim ako apple napcha do produktov tento ich konektor namiesto USB a potom si budem musiet kupovat redukciu aj na to aby som na MacBook pripojil USB kluc. Bolo by super mat takyto konektor ale nie na ukor ostatnych portov a myslim ze v pripade apple je jasne ze ten ich konektor tam bude na ukor ineho. Uz teraz na MB 13″ su 2 USB porty limitujuce.

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia