iMovie je na iPade 2 za istých okolností rýchlejšie ako na Macu

Test práce s videom, ktorý pripravili autori stránok AppAdvice.com, prináša prekvapivé výsledky. Merali čas potrebný na niekoľko základných procesov, ktoré v iMovie s videom najčastejšie robíme. To, že iPad 2 je rýchly, už vie takmer každý. Avšak skutočnosť, že iMovie zvládne na iPade 2 niektoré procesy rýchlejšie ako na najvýkonnejšom Macu – Mac Pro, tušil málokto.

iMovie na iPade 2 benchmark Prvý test, ktorý v tabuľke vidíte, porovnáva rýchlosť kopírovania dvojminútového videa natočeného na iPode touch (4. gen.) na Mac alebo iPad. Na najvýkonnejšom Mac Pro to trvalo dvakrát dlhšie (56,5 s) ako na iPade 2 (25,5 s).

V druhom teste je to isté neupravované video kódované na 720p. Aj v tomto teste vyhráva jednoznačne iPad 2 (1 minúta, 56 sekúnd), iPod touch (4. gen.) skončil na druhom mieste, prvý iPad na treťom a Mac Pro sa umiestnil až na štvrtom mieste s časom 2 minúty a 15 sekúnd.

V treťom a v bežnej praxi najčastejšom scenári bol porovnávaný čas potrebný na kódovanie videa do 720p, avšak v tomto prípade išlo o video s pridanou hudbou, textom a obrázkami. V tomto teste síce iPad 2 už nevyhral, no aj tak dosiahol úctyhodný čas 2 minúty 5 sekúnd, relatívne blízko k víťazovi tohto testu – MacBooku Pro 17″ s časom 1 minúta 48 sekúnd.

Samozrejme, výsledky boli ovplyvnené aj tým, že video natočené na iPode touch je optimalizované pre iOS, a tak je práca s ním na iOS verzii iMovie rýchlejšia. iPad 2 má zároveň zabudovanú hardvérovú akceleráciu H.264 a iMovie na ňom poskytuje menej funkcií ako Mac verzia softvéru. Na jednoduchú prácu s videom je však iPad 2 ideálny a veľmi rýchly.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend