iMovie je na iPade 2 za istých okolností rýchlejšie ako na Macu

Test práce s videom, ktorý pripravili autori stránok AppAdvice.com, prináša prekvapivé výsledky. Merali čas potrebný na niekoľko základných procesov, ktoré v iMovie s videom najčastejšie robíme. To, že iPad 2 je rýchly, už vie takmer každý. Avšak skutočnosť, že iMovie zvládne na iPade 2 niektoré procesy rýchlejšie ako na najvýkonnejšom Macu – Mac Pro, tušil málokto.

iMovie na iPade 2 benchmark Prvý test, ktorý v tabuľke vidíte, porovnáva rýchlosť kopírovania dvojminútového videa natočeného na iPode touch (4. gen.) na Mac alebo iPad. Na najvýkonnejšom Mac Pro to trvalo dvakrát dlhšie (56,5 s) ako na iPade 2 (25,5 s).

V druhom teste je to isté neupravované video kódované na 720p. Aj v tomto teste vyhráva jednoznačne iPad 2 (1 minúta, 56 sekúnd), iPod touch (4. gen.) skončil na druhom mieste, prvý iPad na treťom a Mac Pro sa umiestnil až na štvrtom mieste s časom 2 minúty a 15 sekúnd.

V treťom a v bežnej praxi najčastejšom scenári bol porovnávaný čas potrebný na kódovanie videa do 720p, avšak v tomto prípade išlo o video s pridanou hudbou, textom a obrázkami. V tomto teste síce iPad 2 už nevyhral, no aj tak dosiahol úctyhodný čas 2 minúty 5 sekúnd, relatívne blízko k víťazovi tohto testu – MacBooku Pro 17″ s časom 1 minúta 48 sekúnd.

Samozrejme, výsledky boli ovplyvnené aj tým, že video natočené na iPode touch je optimalizované pre iOS, a tak je práca s ním na iOS verzii iMovie rýchlejšia. iPad 2 má zároveň zabudovanú hardvérovú akceleráciu H.264 a iMovie na ňom poskytuje menej funkcií ako Mac verzia softvéru. Na jednoduchú prácu s videom je však iPad 2 ideálny a veľmi rýchly.

komentárov
 1. mno, otazka znie ci sa na tom imovie vobec budu dat strihat videa natocene napriklad na digitalnom fotoaparate a nasledne prenesene cez camera kit. Ma s tym niekto skusenost?

  0
  0
 2. Mna by zaujimalo ci vsetky tie maci mali SSDcka….pretoze iPad a vsetko iOS zariadenia viac menej maju takze aj toto moze robit znacni rozdiel.

  0
  0
 3. celkom ma prekvapili vysledky na iPad 1 …lepsie ako MacBook v niektorych pripadoch aj MBP …preco potom iMovie nie je na iPade 1 podporovany?

  0
  0
 4. Nechcem povedať hlúposť ale nemôže to byť tým, že iOS zariadenia majú špeciálne obvody na dekódovanie tak ako pri DXVA.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.