Facebook Messenger – nová samostatná aplikácia na odosielanie a príjmanie Facebook správ z iPhonu a iPadu

facebookmessenger1

Pomerne nečakane zverejnil Facebook úplne novú aplikáciu pre iOS zariadenia – Facebook Messenger. Ako už názov napovedá, táto samostatná aplikácia slúži na prácu s Facebook správami. Facebook Messenger však môžete použiť na kontaktovanie všetkých vašich priateľov, nielen tých čo máte na Facebooku, ale aj tých z Address Booku – stačí zadať ich meno. Okrem samotného textu môžete zdieľať fotografie a vašu polohu, nechýba ani konverzácia v skupine (group chat).

Keďže Facebook Messenger využíva na odosielanie vašich správ dáta, odoslané správy sa logicky neúčtujú medzi SMS správy v rámci paušálu. Služba tým priamo konkuruje ohlásenej súčasti iOS 5, iMessage, alebo napríklad obľúbenému Viberu, ktorý okrem správ umožňuje aj uskutočňovanie hovorov, pričom aj tie využívajú dáta, nie vaše minúty, a nepotrebujete k tomu žiadnu špeciálnu registráciu. Na rozdiel od klasickej Facebook aplikácie je Facebook Messenger univerzálny, a preto funguje natívne na iPhone, iPode touch a iPade. Sťahovať ho môžete zadarmo z App Store, avšak na slovenskom App Store v čase písania článku dostupný nebol.

Čo používate na odosielanie správ z vášho iPhonu primárne vy? Čakáte na iMessage alebo zostávate verní bežným textovým správam (SMS), prípadne e-mailom?

Viac článkov na tému

7 komentáre v archíve

 1. Libor píše:

  Chápem to spravne tak ze staci si nainstaloat a bez potreby uctu na FB sa daju odosielat spravy komukolvek co ma tuto app ?

 2. Melebius píše:

  Taková Lite verze z aplikace zadarmo. :-D

  Libor: Obávám se, že nikoli.

 3. Drat píše:

  Je tam aj chat? Má aj push?

 4. Peto píše:

  Ja to chapem tak ze mozem posileat spravy kazdemu koho mam v kontaktoch aj ked dotycny nieje na fb, ale ked sa na tom zamyslim tomu neverim :-)

 5. mino píše:

  To sa mi zda alebo ista nemenovana CZ stranka ma po sebe presne take iste 3 clanky ako macblog len v inom poradi?

 6. happy píše:

  Nie celkom chápem načo je táto app. Facebook app na iphone mi funguje skvele, push notifikácie fungujú, správy posielať sa dajú v pohode, chat taktiež funguje..

 7. Tress píše:

  Happy robis si srandu ze funguje skvele ??:D

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia