Ďalšie špekulácie o iPhone piatej generácie: mechanická klávesnica, väčší displej, 8 megapixelový fotoaparát a lepšia batéria

Internet zaplavujú špekulácie o už piatej generácii iPhonu. Podľa stránok Apple.pro, ktoré môžeme považovať za relatívne dôveryhodné, nakoľko pomerne dlho pred vydaním odhalili napríklad displej nového iPodu nano, Apple v súčasnosti testuje tri prototypy iPhonu 5, pričom jeden z nich má aj mechanickú vysúvaciu klávesnicu. Napriek tomu, že pravdepodobnosť vydania iPhonu 5 s mechanickou klávesnicou sa blíži k nule, informácie nemusia byť nesprávne. Prototyp môže jednoducho slúžiť na testovacie účely, pričom jeho uvedenie na trh plánované nie je. Ostatné prototypy majú oproti iPhonu 4 až 8 megapixelový fotoaparát a lepšiu batériu, dizajn by mal byť identický.

Think Geek klávesnica pre iPhone  

Puzdro pridávajúce mechanickú klávesnicu od ThinkGeek

S ďalšími špekuláciami prišli stránky Digitimes, podľa ktorých by mal byť hlavnou novinkou iPhonu 5 väčší displej. Uhlopriečka, ktorá bola od prvej generácie stále 3,5″, by mala narásť až na 4″, rovnakú akú má napríklad obľúbený Samsung Galaxy S. Napriek tomu, že by väčší displej určite potešil nemalé množstvo používateľov, ani táto správa nevyzerá veľmi dôveryhodne. Aby sa Apple vyhol komplikovaniu situácie pre vývojárov, musel by zachovať rovnaké rozlíšenie aj na väčšom 4″ displeji. To by ale logicky znížilo hustotu pixelov a „Retina efekt“, ktorý je hlavným marketingovým ťahom iPhonu 4, by bol v podstate oslabený.

iPhone 4 a Samsung Galaxy S  

4″ displej smartfónu Samsung Galaxy S vs. 3,5″ displej iPhonu 4

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend