Čo získajú a čo stratia predplatitelia MobileMe prechodom na iCloud?

Nie veľmi úspešná internetová služba od Apple, MobileMe, bude už čoskoro nahradená novším a dúfajme, že aj kvalitnejším produktom, službou iCloud. Na rozdiel od MobileMe bude iCloud k dispozícii aj zadarmo. Súčasní predplatitelia majú možnosť získať peniaze späť, no Apple prisľúbil fungovanie MobileMe účtov až do 30. júna 2012.

Zdroj: 9to5Mac

Ak sa rozhodnete ponechať si predplatné MobileMe a prejsť na iCloud, získate zadarmo 25 GB priestoru (aj keď samozrejme, v MobileMe ste si už za 20 GB zaplatili). Bežne si za 25 GB priestor k iCloudu zaplatíte 40 USD ročne. Používateľom sa bude platba automaticky opakovať 30. júna 2012 (a ďalej ročne) v prípade, že sa dovtedy nerozhodnú uspokojiť sa len s 5 GB, ktoré sú k dispozícii v rámci iCloudu zadarmo. Či to bude bez problémov stačiť tak, ako nás presviedča Apple, sa dozvieme už na jeseň, kedy sa má služba spustiť pre širokú verejnosť. Na rozdiel od bežných používateľov majú vývojári možnosť vyskúšať si aj samotný prechod z MobileMe na iCloud. Sú na to určené špeciálne stránky www.mobileme.com/move. Počas procesu vám Apple pekne ukáže, ktoré služby sa vám prenesú do iCloud, a o ktoré prídete. Do prvej kategórie, teda služby, ktoré sa prenesú z MobileMe do iCloudu, patria vaše e-mailové kontá, kontakty a kalendáre. Gallery, iDisk a iWeb síce budete môcť po prechode na iCloud používať, ale len do 30. júna 2012. Úplne stratíte synchronizáciu widgetov z Dashboardu, položiek v docku, prihlasovacích mien a hesiel, podpisov a nastavení e-mailových účtov.

Prechod z MobileMe na iCloud

Zdroj: 9to5Mac

komentáre
 1. čaute všetci, neviete ako bude v iCloude fungovať momentálna služba MobileMe Gallery ? to znamená, či budeš aj naďalej slúžiť ako webová služba na zdieľanie fotografií s ostatnými priateľmi tak ako doteraz, to znamená albumy verejné a albumy zaheslované?

  Ďakujem, Vlediss, BA

  0
  0
 2. Tiež si myslím že odvážne tvrdenie, ja ho používam od kedy funguje táto služba, začiatky boli ťažké, ale inak veľká spokojnosť… vymenil som MobileMe za gmail služby a integrácia na apple produkty čistá krása …

  0
  0
 3. Ja som tiez uzivatelom mobileme a tiez nemam plnu hlavu optimizmu s prichodom iCloudu, nakolko hned po mailoch som najviac vyuzival gallery o ktore asi prideme. Asi to vyzera na zaplatenie si flickru. Ci nasli ste niekto lepsiu alternativu?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.