CDMA iPhone 4 od Verizonu má aj čip pre GSM siete

S tým, ako sa CDMA iPhone od amerického mobilného operátora Verizon postupne dostáva do rúk nielen prvým zákazníkom, ale aj odbornej verejnosti, sa o ňom dozvedáme ďalšie zaujímavosti. iFixyouriiFixit, stránky, ktoré sa zaoberali jeho rozoberaním, zistili nezávisle od seba prítomnosť čipu Qualcomm Gobi MDM 6600. Ide o čip, ktorý je technicky prispôsobený tomu, aby podporoval CDMA aj GSM siete. Naši mobilní operátori totiž CDMA siete nepodporujú, a tak je CDMA verzia iPhonu 4 u nás nepoužiteľná.

CDMA iPhone 4 Qualcomm čip To, že technicky je CDMA iPhone 4 vďaka tomuto čipu kompatibilný aj s GSM sieťami, nemení nič na jeho nepoužiteľnosti u nás. Dôvodom je chýbajúci slot pre SIM kartu, ktorý je pre CDMA sieť zbytočný, no pre GSM telefón nevyhnutný. Čip podporujúci obidva štandardy tak mohol byť použitý napríklad kvôli zjednodušeniu dizajnu antén.

Rovnaký čip nájdete aj v konkurenčnom smartfóne Motorola Droid Pro, ktorý ale na rozdiel od CDMA iPhonu 4 plne využíva jeho výhody, a podporuje tak CDMA aj GSM. Čip od Qulcommu môže byť indíciou pre iPhone 5, ktorý by mohol s týmto alebo podobným vybavením podporovať v jednom telefóne obidva štandardy. Apple by sa tak opäť vrátil k ponúkaniu jediného typu iPhonu tak, ako sme zvyknutí.

CDMA iPhone má okrem tohoto čipu aj redizajnované a premiestnené vybavenie pre vibrovanie telefónu, vďaka čomu bol dosiahnutý menší hluk, ktorý toto zvonenie vyvoláva.

komentáre
  1. A nie je to osadené oboma chipmi s dôvodu možnosti roamingu v iných krajinách? Alebo US občan s tel. od Verizonu má pri ceste do Európy smolu?

    0
    0
  2. v celej Europe smolu nema ale napr. na Slovensku ano… ibaze by sa obcanovi USA podarilo dostat do ufona od verizonu simku a nejako ju rozchodit :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.