Bezpečnosť – je jeden z posledných mýtov o Macoch postavený na reálnych základoch?

Ken Segall, odborník na marketing, ktorý okrem iného presadil Apple slogan „Think Different“, sa najnovšie pokúša zboriť jeden z posledných mýtov o Macoch, ktorý sa týka bezpečnosti. O Apple počítačoch sa totiž často hovorí, že sú bezpečnejšie len kvôli tomu, že je ich oproti klasickým PC veľmi málo, a preto sa útoky na Macy hackerom nevyplatia.

Je Mac naozaj bezpečný? Zdroj: Ken Segall’s Obser­vatory Ken sa na to však pozerá z iného pohľadu. Nie sú Macy svojou jedinečnosťou a bezpečnosťou naopak oveľa lákavejšie? Hacker, ktorý by ako prvý spôsobil masívny útok na túto platformu, by si ľahko zaslúžil uznanie nielen od kolegov. Naviac, ak je to také jednoduché, nemal by s tým mať najmenší problém. Oproti tomu vytvárať vírusy a škodlivý softvér pre Windows, kde je hackerov obrovské množstvo a so škodlivým softvérom sa stretávame na každom rohu, neznie ako veľká výzva.

Samozrejme, nikto netvrdí, že Macy sú neprelomiteľné. O čo sa Ken snaží je ukázať, že argumentovať vyššiu bezpečnosť Mac platformy tým, že je Macov málo, je nezmysel. Aký máte na „posledný mýtus o Macoch“ vy? O svoje názory sa s ostatnými môžete podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend