Autorizovaný životopis Steva Jobsa od autora bestsellerov už v roku 2012

Fanúšikom Applu a najmä Steva Jobsa sú určite známe knihy ako napríklad Inside Steve’s brain (Jak myslí Steve Jobs, Leander Kahney) alebo iCon (Jeffrey Young a William Simon), ktoré sa zaoberajú životom Stevea Jobsa. Okrem kníh je k dispozícii aj množstvo dokumentárnych filmov a aj celé internetové servery zamerané výlučne na život S. Jobsa. Ich spoločným menovateľom však je, že žiaden z týchto životopisov nebol autorizovaný Stevom Jobsom. Zdrojom informácií preto boli ľudia z užšieho či širšieho kruhu jeho známych, priateľov a bývalých kolegov. Kniha od Waltera Isaacsona, „iSteve: The Book of Jobs“, však bude výnimkou. Pôjde totiž o prvý S. Jobsom autorizovaný životopis.

Steve Jobs a Steve Wozniak

Zľava Steve Wozniak a Steve Jobs v roku 1976, Zdroj: Engadget

Walter Isaacson na knihe pracuje už od roku 2009, vydaná by mala byť niekedy začiatkom roku 2012. Jej obsah bude tvorený rozhovormi so Stevom Jobsom, jeho rodinou, kolegami a konkurenciou. Isaacson je známym autorom životopisov osobností ako Albert Einstein alebo Benjami Franklin, ktoré sa stali bestsellermi.

Viac článkov na tému

3 komentáre v archíve

  1. Vaše meno píše:

    Aj Albert Einstein autorizoval svoj zivotopis? :)))

  2. den píše:

    Na knihu sa tesim. Ale uvahy, “preco prave teraz Steve Jobs autorizoval nejaky jeho zivotopis” mi nahanaju mraz po chrbte. Pevne dufam, ze to nie je preto, lebo… ani to nechcem napisat… Prajem Jobsovi este vela stastnych, zdravych a produktivnych rokov. Nic menej.

  3. pepo píše:

    presne ako napisal den, tiez mam z toho obavy. a neviete niekto, ako sa vodí jobsovi?

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia