Apple priznáva, že Samsung nie je pre iOS hrozbou

img_26c63002c3d6ff4020efcdca8ce488fec0c3610c1fa97268071f527c4c69c795

Do médií unikli ďalšie zaujímavé informácie týkajúce sa stále pokračujúceho sporu medzi Applom a Samsungom. Apple sa snaží zakázať predaj Samsung tabletu Galaxy Tab 10.1, ktorý je v očiach Applu obyčajnou imitáciou a porušuje jeho patenty. Najnovšie sa omylom zverejnili aj tie informácie zo súdneho sporu, ktoré sa na verejnosť nemali dostať.

Apple na súde priznalo, že sa v skutočnosti necíti byť ohrozené Samsungom. Aj ich vlastné štúdie ukazujú, že je malá pravdepodobnosť, že by súčasní majitelia iOS zariadení prešli na Samsung zariadenia. Svoj podiel na tom má ekosystém prepojený s App Storom, do ktorého väčšina používateľov investovala nemalé čiastky a nechce sa vzdať svojich obľúbených aplikácií. Samozrejme, trochu iná situácia je v prípade nových používateľov, ktorí na trh smartfónov len prichádzajú.

Napriek tomu je ale pravdepodobné, že Samsung zariadenia sú oveľa väčšou hrozbou pre ostatných výrobcov používajúcich Android ako pre Apple. Jedným z argumentov Samsungu na súde je, že Apple nestíha uspokojiť vysoký dopyt po jeho produktoch, a preto by zákaz predaja Samsung produktov nebol efektívny. Dôkazy Applu však podkladajú opak a dopyt po svojich produktoch dokáže uspokojiť.

Viac článkov na tému

3 komentáre v archíve

  1. tomas píše:

    tak to je uz co za tupy argument samsungu ?! :)))

  2. iRemeň píše:

    tomas:
    to je hlupy argument apple.

    nikto nerata s tym, ze majitelia novych ipadov budu prechadzat na galaxy. je vsak velmi pravdepodobne, ze buducich kupcov tabletu im bude samsung preberat. v tom spociva ohrozenie applu samsungom.
    taketo “uniknute” bachorky mam najradsej.

  3. marian.p píše:

    ja sa len stale cudujem ze samsung robi pre Apple suciastky do iVeci a na druhej strane ze Apple nevie (alebo nechce) hladat alternativneho vyrobcu

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia