Apple priznáva, že Samsung nie je pre iOS hrozbou

Do médií unikli ďalšie zaujímavé informácie týkajúce sa stále pokračujúceho sporu medzi Applom a Samsungom. Apple sa snaží zakázať predaj Samsung tabletu Galaxy Tab 10.1, ktorý je v očiach Applu obyčajnou imitáciou a porušuje jeho patenty. Najnovšie sa omylom zverejnili aj tie informácie zo súdneho sporu, ktoré sa na verejnosť nemali dostať.

Apple na súde priznalo, že sa v skutočnosti necíti byť ohrozené Samsungom. Aj ich vlastné štúdie ukazujú, že je malá pravdepodobnosť, že by súčasní majitelia iOS zariadení prešli na Samsung zariadenia. Svoj podiel na tom má ekosystém prepojený s App Storom, do ktorého väčšina používateľov investovala nemalé čiastky a nechce sa vzdať svojich obľúbených aplikácií. Samozrejme, trochu iná situácia je v prípade nových používateľov, ktorí na trh smartfónov len prichádzajú.

Napriek tomu je ale pravdepodobné, že Samsung zariadenia sú oveľa väčšou hrozbou pre ostatných výrobcov používajúcich Android ako pre Apple. Jedným z argumentov Samsungu na súde je, že Apple nestíha uspokojiť vysoký dopyt po jeho produktoch, a preto by zákaz predaja Samsung produktov nebol efektívny. Dôkazy Applu však podkladajú opak a dopyt po svojich produktoch dokáže uspokojiť.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend