Apple priznáva problémy s výdržou batérie s iOS 5 a už čoskoro vydá softvérovú aktualizáciu

Od spustenia predaja iPhonu 4S a sprístupnenia iOS 5 sa na rôznych diskusných fórach začali objavovať príspevky nespokojných používateľov, ktorí sa sťažovali na krátku výdrž batérie. Najprv sa zdalo, že problém je v iPhone 4S, no ako sa ukázalo, rovnaké zhoršenie výdrže batérie prinieslo iOS 5 aj na iPhone 4 a ďalšie kompatibilné zariadenia. Apple to najnovšie pre stránky The Loop sám priznáva. Problém sa ma dotýkať malého množstva používateľov, ktorí hlásia nižšiu ako očakávanú výdrž batérie na zariadeniach s iOS 5. Môže za to niekoľko bugov, ktoré negatívne vplývajú na batériu, a budú odstránené v softvérovej aktualizácii. Tá by mala byť prístupná v najbližších týždňoch.

Na internete sa už objavilo mnoho tipov, trikov a návodov, ako predĺžiť výdrž batérie s iOS 5, no väčšinou to bolo za cenu používateľského komfortu. Niektoré návody šli až do extrému – rovnakú výdrž batérie ako s iOS 4 ste mohli dosiahnuť tým, že ste v podstate všetky novinky iOS 5 vrátane iCloudu a notifikácií úplne vypli.

Vývojári už majú k dispozícii betaverziu iOS 5.0.1, ktorá okrem zlepšenia výdrže batérie sľubuje aj multitasking gestá pre prvý iPad, odstránenie bugov súvisiacich s dokumentmi v iCloud a zlepšenie bezpečnosti.

Ako ste na tom s výdržou batérie vy? Pocítili ste kratšiu výdrž na iPhone 4S, prípadne na iných zariadeniach s iOS 5?

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend