Apple podpísal zmluvu ohľadom iCloud s hudobným vydavateľstvom EMI

Zdá sa, že už nič nebráni tomu, aby nám Apple na WWDC 2011, ktoré sa bude konať začiatkom júna, predstavil novú prerobenú službu MobileMe s iCloud. Tak ako riešenia od Amazonu a Googlu, aj Apple s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví nový spôsob ukladania hudby a médií, ktoré už nebudete musieť mať fyzicky na vašich diskoch, ale budete k nim môcť pristupovať z akýchkoľvek na internet pripojených zariadení.

iCloud iTunes  

Možno práve takto bude vyzerať logo iCloud, Zdroj: iPhoneFAQ

UDPATE: Apple už údajne podpísal zmluvu aj so Sony, zo štyroch veľkých vydavateľstiev ostáva už len Universal Music Group. Zásadným nedostatkom služieb od Amazonu a Googlu je, že sa im nepodarilo uzavrieť zmluvy s hudobnými vydavateľstvami. Keby to bolo rovnaké aj s Applom, mohli by ste si síce na ich servery nahrať svoju hudbu, avšak nemohli by ste takto nakupovať hudbu a pristupovať k nej odkiaľkoľvek. S iCloud systémom predaja a streamovania hudby totiž musia súhlasiť aj hudobné vydavateľstvá a len čas ukáže, akú ponuku a platobné podmienky si pre nás v spolupráci s Applom pripravili.

Dobrou správou je, že minimálne podľa informácií na stránkach CNET, sa už Applu podarilo podpísať zmluvu s dôležitým hudobným vydavateľstvom – EMI. Na spadnutie sú už aj zmluvy s ďalšími vydavateľstvami ako Sony Music Entertainment a Universal Music Group. Zmluva s Warner Music Group bola údajne uzatvorená už minulý mesiac. Je takmer isté, že Apple urobí všetko pre to, aby sa mu podarilo uzavrieť zmluvy so všetkými najneskôr do 6. júna, kedy iCloud na WWDC 2011 predstaví verejnosti.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend