Apple odmenil top manažérov miliónom akcií

Apple vzhľadom na rekordné finančné výsledky, ktoré spoločnosť dosiahla za ostatný fiškálny štvrťrok, odmenil siedmich top manažérov spolu miliónom firemných akcií. Podmienkou však je, že budú pre Apple pracovať do 21. marca 2016. Ak by si to rozmysleli po 21. júni 2013, získali by polovicu, ak ešte skôr, nedostali by z nich nič. Scott Forstall, Bob Mansfield, Peter Oppenheimer, Phil Schiller, Bruce Sewell a Jeff Williams získali 150 000 firemných akcií, Eddy Cue získal 100 000 akcií.

Pri súčasných cenách by malo 100 000 akcií hodnotu 40 miliónov USD, 150 000 akcií 60 miliónov USD. Ak sa aj naďalej udrží trend rastu hodnoty akcií Applu, ktorý sme videli doteraz, v roku 2016 budú mať ešte neporovnateľne vyššiu hodnotu.

komentárov
 1. odmena v akciách, vyplatená až v budúcnosti, je pecka vec. Jednak, že ak chcú zarobiť, musia ostať a jednak ich výplata bude záležať podľa ich výkonu, keďže cena akcií pôjde hore/dole podľa ich výsledkov

  0
  0
 2. To že Johny Ive podľa tohto nič nedostal je spôsobené tým, že jeho pozícia v spoločnosti nespadá pod SEC (Securities and Exchange Commission) pravidlá, ktoré umožňujú zistiť počet akcií.

  0
  0
 3. Consensus via email and Twitter is that Ive is not a company director who falls under Rule 16 of the Securities Exchange Act.
  (daringfireball)

  0
  0
 4. co je na tom podozrive? toto ohodnotenie je na zaklade financnych vysledkov takze je normalne ze su ohodnoteni ti co to maju na starosti Ked vyjde dizajnovo novy produkt a znova zlomi vsetky rekordy v predajnosti tak si Ive urcite pride na svoje A myslim ze on uz vlastni dostatok akcii a ked sa firme dari tak aj on je bohatsi a bohatsi

  0
  0
 5. A myslim ze aj v Jobsovom zivotopise sa pise ze Jonyho pozicia bola nasetupovana tak aby mal vo firme pomerne silne slovo. Sam Jobs tvrdi ze to tak spravil pretoze z Jonym mál velmi silny pracovny vztah.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.