Apple je najhodnotnejšou značkou na svete, predbehol aj Google

Výročná štúdia BrandZ marketingovej skupiny WPP označila Apple za najhodnotnejšiu značku na svete. Po štyroch rokoch víťazstiev sa tak Google kvôli Applu musel uspokojiť s druhým miestom. Odborníci ocenili hodnotu značky Apple na 153 miliárd USD, o 84 % viac ako minulý rok. Okrem prvého miesta získal Apple aj pomerne veľký náskok, Google je na druhom mieste ocenený „len“ na 111 miliárd USD.

Apple najcennejšie značky sveta Z technických firiem nájdeme v rebríčku ešte IBM na treťom mieste (100 mld. USD) a Microsoft na piatom (78 mld. USD). Okrem nich sú v najlepšej desiatke napríklad aj mobilní operátori a značky potravinárskeho priemyslu. Spoločná hodnota 100 najdrahších značiek sveta presahuje 2,4 trilióna, o 17 % viac ako pred rokom, čo je dobrým znakom po kríze sa zotavujúcich ekonomík.

Metodika pre určenie hodnoty globálnych značiek berie do úvahy analýzy finančných a trhových výsledkov spolu so správami analytikov a výsledkami prieskumov, ktorých sa zúčastnili viac ako dva milióny spotrebiteľov z celého sveta.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend