Apple aktualizoval Final Cut Pro X, ponúka aj bezplatnú trial verziu

Najnovšia verzia profesionálneho softvéru na úpravu videa od Apple, Final Cut Pro X, si od verejnosti odniesla poriadnu vlnu kritiky. Používatelia jednoducho neboli s novou verziou spokojní a to natoľko, že Adobe, ktorý ponúka konkurenčné riešenie, zaznamenal výrazný rast predaja svojho softvéru. Apple však sľúbil, že sa situácia s ďalšími aktualizáciami vylepší. Prvá je už tu (Final Cut Pro X 10.0.1) a prináša podporu pre XML, udalosti a projekty cez Xsan, zobrazenie na celú obrazovku v OS X Lion, export akcelerovaný grafickou kartou a ďalšie. Ani týmto to však nekončí, ďalšie väčšie zmeny prinesie budúca aktualizácia, ktorú ale neuvidíme skôr ako budúci rok.

Vzhľadom na to, že mnohí používatelia kvôli nespokojnosti s Final Cut Pro X svoj nákup oľutovali a žiadali od Applu peniaze späť (a Apple im vyhovel), najnovšie pribudla aj bezplatná skúšobná verzia na 30 dní. Ak sa teda chcete pred tým ako miniete 240 EUR uistiť, že vám softvér vyhovuje, trial verziu môžete sťahovať odtiaľto. Plnú verziu nájdete v Mac App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.