Amazon predstavil dve nové “Cloud” služby na online ukladanie dát a prehrávanie hudby

Amazon pridal do svojej ponuky dve nové služby zamerané na ukladanie dát a prácu s nimi na vzdialených serveroch. Prvou je Amazon Cloud Drive, služba, ktorá vám poskytne až 5 GB priestor na serveroch Amazonu úplne zadarmo. Samozrejme, to nie je všetko, ak vám 5 GB nestačí, môžete si dokúpiť ďalší priestor, pričom každý ďalší GB stojí 1 USD za rok. Za 20 GB si teda zaplatíte 20 USD ročne, za TB (1000 GB) potom 1000 USD. Zákazníci, ktorí si v online obchode Amazonu s hudbou kúpia akýkoľvek album pred 31. decembrom, získajú na jeden rok 20 GB priestoru zadarmo. Na rozdiel od vašich bežných dát sa hudba zakúpená v obchode Amazonu neráta do predplateného limitu. To znamená, že aj keď budete používať napríklad len bezplatný priestor 5 GB, hudba zakúpená od Amazonu môže zaberať aj viac a vy nemusíte nič priplácať.

Amazon Cloud Drive

Druhou, k prvej doplnkovou službou, je Amazon Cloud Player, ktorý umožňuje prehrávať hudbu uloženú na Amazon Cloud Drive. Môžete tak urobiť buď cez online prehrávač kompatibilný s internetovými prehliadačmi Internet Explorer, Firefox, Chrome a Safari, alebo cez bezplatnú aplikáciu určenú pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android. iOS, BlackBerry ani Windows Phone 7 podporované nie sú, na iOS nefunguje ani internetový prehliadač, a tak je táto služba pre majiteľov mobilných zariadení od Apple prakticky nepoužiteľná.

Tento krok Amazonu zrejme nebude úplnou náhodou. Už niekoľko mesiacov sa totiž špekuluje o tom, že niečo podobné chystá pre svojich zákazníkov aj Apple. Úplným prerodom by mala prejsť služba MobileMe, ktorá by taktiež umožňovala „Cloud“ systém ukladania dát na vzdialených serveroch (vrátane hudby), a následné online prehrávanie na akomkoľvek kompatibilnom zariadení bez potreby sťahovania. Takúto prerobenú službu MobileMe by mal Apple podľa špekulácií predstaviť už v apríli a cena by sa mala pohybovať okolo 20 USD za rok. Koľko dát za túto sumu dostanete známe zatiaľ nie je.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend