Aj Verizon CDMA iPhone 4 trpí problémami s “death gripom” a novým “death hugom”

iPhone 4 sa po celom svete tešil obrovskej popularite už od jeho uvedenia. Do dnešného dňa sa na tom v podstate nič nezmenilo, avšak krátko po spustení predaja boli takmer všetky médiá plné poplašných správ o tom, ako bude Apple musieť stiahnuť iPhony 4 z obehu kvôli problémom so signálom. Samozrejme, nič také sa nestalo. Spoločnosť problém klesania intenzity signálu pri určitom spôsobe chytenia spočiatku ignorovala ako keby neexistoval, neskôr odporúčil S. Jobs používateľom držať telefón inak a napokon začal Apple zadarmo rozdávať puzdra, ktoré problémy odstraňujú.

  Bezplatné puzdra pre všetkých majiteľov iPhonu 4 o niekoľko mesiacov neskôr skončili, telefón bol aj naďalej nedostatkovým tovarom a vianočné obdobie jeho popularitu len potvrdilo. „Antennagate“, ako sa problém so systémom antén začal nazývať, tak bol skôr problémom v médiách, drvivá väčšina majiteľov bola so svojim telefónom nadmieru spokojná, médiá neodradili ani nových zákazníkov.

CDMA iPhone 4, ktorý bol ešte záhadnejším produktom ako biely model, sa začal predávať len nedávno a prvé recenzie hovorili, že problémy s anténami v ňom už prítomné nie sú a intenzita signálu spolu s kvalitou hovorov je vyššia.

iLounge však prišli s videom, v ktorom sú schopní reprodukovať problém s klesajúcou intenzitou signálu počas istého spôsobu držania telefónu aj na CDMA iPhone 4. Okrem toho, že CDMA model reaguje na pôvodný „death grip“, pribudol aj nový „death hug“. Ide o chytenie iPhonu 4 v horizontálnej polohe dvoma rukami. Obidve „nesprávne“ držania CDMA iPhonu spôsobujú pokles signálu a výrazné spomalenie prenosu dát. Oproti GSM verzii však nesprávne chytenie degraduje aj Wi-Fi signál.

Aký dopad majú tieto nové problémy na praktické používanie ukáže až čas a odozva od samotných používateľov. S veľkou pravdepodobnosťou však budú problém opäť vidieť skôr rôzne médiá podporované aj konkurenčnými výrobcami ako samotní majitelia nových iPhonov. Istý pokles signálu po obopnutí telefónu jednou alebo dvoma rukami je totiž bežným javom takmer všetkých smartfónov.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend