Zaujímavý návrh odlíšenia iPad a iPhone aplikácií na iPade

Jednou z prvých oznámených vlastností iPadu bolo, že naňho budú od začiatku dostupné všetky iPhone aplikácie. Tie je na iPade možné spustiť buď vycentrované na stred obrazovky alebo roztiahnuté na celú obrazovku. Aj samotní užívatelia však konštatujú, že v porovnaní s aplikáciami, ktoré boli vyvinuté aj špeciálne pre iPad, sú iPhone aplikácie len slabou náhradou. iPad aj iPhone aplikácie však na iPade vidíte všetky spolu, a tým pádom môže byť niekedy ťažké ich od seba odlíšiť. Pri pozornom sledovaní si možno všimnete rozdiely v kvalite ikon, nakoľko iPad aplikácie majú rozlíšenie ikon prispôsobené väčšiemu displeju – 72×72 pixelov, zatiaľ čo tie, ktoré sú len pre iPhone majú 57×57 pixelov. David Frampton prišiel so zaujímavým riešením, ako od seba iPad a iPhone aplikácie odlíšiť na prvý pohľad.

V grafickom návrhu sú ikony iPhone aplikácií ohraničené čiernym pásom, čo je inšpirované ich spustením na stred iPadu. Práve vďaka čiernemu pásu nemusia byť tieto pôvodne menšie ikony rozťahované na veľkosť väčších iPad ikon, a nestrácajú tak na kvalite či ostrosti. Či by Apple bol ochotný na niečo podobné pristúpiť je otázkou do diskusie, ďalšou možnosťou ale je, že spoločnosť začne od vývojárov vyžadovať ikony vo vyššom rozlíšení aj pre iPhone aplikácie.

komentárov
  1. To, jestli by to mohli přijmout závisí čistě na obchodních podmínkách, které tato firma bude chtít, určitě je to dobrý nápad, ale bohužel musím říct, že jsem k tomu skeptický. Ale pokud bych se mýlil, tak budu příjemně překvapen.

    0
    0
  2. vacsina applikacii ma uz teraz k dispozicii ikony v rozliseni daleko presahujucom aj 72*72px… staci ked si kliknete na aplikaciu v iTunes… tam je ikonka niekedy ovela vacsia… takze s rozlisenim fyzickym problem nebude – len s opticky odlisenim…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.