Vývojárska firma iPhone aplikácií bola odkúpená za 400 miliónov USD

Ďalší veľký obchod potvrdzuje lukratívnosť vývoja aplikácií pre iOS zariadenia. Firma Ngmoco bola odkúpená japonskou hernou spoločnosťou DeNA za 400 miliónov USD. Vývojári z Ngmoco prinášali veľké množstvo najmä bezplatných hier, v minulosti už odkúpili podobne zameranú firmu Freeverse.

Ciele hernej firmy DeNA nie sú skromné, v najbližších dvoch rokoch by sa chcela stať najväčšou mobilnou hernou platformou na svete. V minulosti odkúpila aj iné herné firmy v USA, nákup Ngmoco je však zrejme najväčšou investíciou do firmy, ktorá sa sústredí len na vývoj iPhone aplikácií. Okrem úspechu App Storu tento krok podkladá aj obrovský úspech iOS zariadení, ktoré vytláčajú z trhu ostatné prenosné herné zariadenia, tzv. handheldy, ako napríklad Sony PSP alebo Nintendo DS.

DeNA je známa najmä svojou populárnou hrou Mobage Town, ktorá je špecifická pre Japonsko. Koncept hier je podobný ako u Ngmoco, samotná hra je k dispozícii zadarmo, no napríklad oblečenie pre herné postavy je už spoplatnené priamo v hre.

komentáre
  1. Štefan Ľupták, odporucam, ked uz nie pre vlastne app, tak stale sa ma pyta, ci nemam cas nieco spravit na iphona za peniaze. Takze dopyt je a prevysuje ponuku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?