Výroba jedného iPadu stojí 270 USD

Podľa analytika Briana Marshalla z BroadPoint AmTech stoja materiály na výrobu jedného iPadu 270 USD. Výroba stojí ďalších 10 USD, záruka 20 USD. Stále je to však oveľa menej ako predajná cena 499 USD. Zaujímavé sú napríklad čiastky za hliníkový rám alebo flash pamäť, ktoré stoja len po 25 USD. Apple A4 procesor údajne stojí len 15 USD. Ešte väčšie zisky by mal mať Apple z vyšších modelov iPadu, kde sú rozdiely medzi výrobnými nákladmi a predajnou cenou ešte vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.