Video platforma Brightcove oznámila podporu HTML5 videa kompatibilného s iPadom

Obrovský vplyv, ktorý v súčasnosti Apple má, potvrdzuje aj rozhodnutie spoločnosti Brightcove, ktorá poskytuje video platformu viac ako tisícke klientov vrátane stránok The New York Times alebo Time, Inc. Táto spoločnosť totiž oznámila oficiálnu podporu HTML5 videa, ktoré na rozdiel od oveľa rozšírenejšieho Flashu podporujú aj Apple zariadenia – iPad, iPhone a iPod touch. Prechod na HTML5 oznámili Brightcove len niekoľko dní pred začiatkom predaja iPadu. Na základe toho sa dá predpokladať, že stránky The New York Times či Time, Inc budú používať HTML5 video už v deň začiatku predaja iPadu, 3. apríla. Počas prvého predstavovania iPadu, kedy Steve Jobs surfoval po internete, boli práve The New York Times prvou stránkou, na ktorej sa objavila ikona chýbajúceho Flash plug-inu. Netrvalo dlho a internet bol plný kritiky týkajúcej sa pretrvávajúcej ignorácie Flashu Applom. Samozrejme, tento fakt najviac prekáža Adobe.

Zdá sa, že vďaka úspechu iPhonu/iPodu touch a očakávanému úspechu iPadu nakoniec nebude absencia Flashu v týchto zariadeniach až takou nevýhodou, ako mnohí predpovedali.

komentárov
 1. Cim skor sa svet zbavi flash-u tym skor nastupi SilverLight. Urcitu interaktivitu niekedy treba a to v HTML5 videu sa neda.

  0
  0
 2. Nemal by som s Flashom žiadny problém… Keby nebol otvorenými dverami pre hackerov a keby bol aspoň trochu efektívnejší. No takto plytvať výkonom…

  0
  0
 3. Peter: HTML5 je viac ako video :)

  SVG, Canvas, JavaScript pre interaktivitu, CSS transformacie, WebGL, HTML5 local database storage a ide sa.

  0
  0
 4. michal: Ak máš Flash, video bude stále zobrazované ako Flash, ako HTML5 video bude zobrazované len na zariadeniach čo Flash nemajú (ako iPad, iPhone).

  0
  0
 5. a neda sa nastavit aby mi to pustalo cez HTML5? tak ako na youtube? lebo v poslednom case je flash “smrt” pre moj imac..

  0
  0
 6. pre Jozef Remen , Alexander Mravčák a dalsich … :

  Zial , o tom vobec nerozhodujete vy tu na tomto fore , co sa bude pouzivat.

  Jednoducho robit applikacie s Flex frameworkom je stale o MNOHO jednochsie (a aj lepsie platene) ako HTML5 s javascriptom (ktory zial stale nieje dostatocne podporovany).

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť