Tlačová konferencia – iPhone 4 a problémy so signálom, Proximity senzorom a dostupnosť bieleho modelu

Apple dnes usporiadal mimoriadnu tlačovú konferenciu, ktorej hlavnou témou bol iPhone 4 a jeho medializované problémy so signálom. Úvod tlačovej konferencie začal netradične a Apple obecenstvu pustil komickú pieseň venovanú práve preberaným problémom iPhonu 4. Tlačovku začal Steve Jobs konštatovaním, že oni, ani ich telefóny nie sú dokonalé. Sú si toho plne vedomí, no ich cieľom aj naďalej ostáva urobiť radosť svojim zákazníkom. V súčasnosti sa už predali viac ako 3 milióny iPhonov 4, je to najlepší produkt, aký Apple kedy urobil, a väčšina ľudí je s ním nadmieru spokojná. V stále väčšom počte sa ale začali objavovať správy o tom, že keď iPhone 4 chytíte nesprávne, hrozí výrazné zhoršenie signálu alebo úplný výpadok hovoru. Rovnako sa však podľa Apple správajú aj BlackBerry Bold 9700, HTC Droid Eris (Android), Samsung Omnia II (Windows Mobile) a mnoho ďalších. Tieto problémy sa však najviac prejavujú v oblastiach so slabým pokrytím siete, v ostatných oblastiach sa používateľov netýkajú. Do vývoja systému antén na iPhone 4 bolo investovaných viac ako 100 miliónov dolárov a 5 rokov na ňom pracovalo 18 vedcov. O tom, že signál pri tomto chytení poklesne spoločnosť vedela, no nepovažuje to za tak závažný problém, nakoľko sa týka aj iných telefónov a len malého množstva používateľov.

Napriek tomu, vzhľadom na uspokojenie čo najväčšieho počtu zákazníkov, bude dávať Apple zadarmo púzdro Bumper ku každému iPhonu 4. Tí, ktorí si ho už zakúpili, budú mať nárok na preplatenie nákladov. Vzhľadom na to, že tým dopyt po Bumpers prudko vzrastie, Apple bude ponúkať zákazníkom na výber aj z konkurenčných púzdier, ktoré budú taktiež zadarmo. Samozrejme, platí to pre celý svet. Ak napriek púzdru zdarma nebudete spokojní, aj naďalej máte nárok na vrátanie telefónu s kompletným preplatením nákladov.

Spomenutý bol aj problém s Proximity senzorom, ktorý je softvérový a bude vyriešený v najbližšej aktualizácii. Oznámil aj dátum ďalšieho rozširovania dostupnosti iPhonu 4 do nových krajín a dostupnosť bieleho modelu, všetko do konca mesiaca.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend