Ten One Design predstavili kreslenie na iPade so schopnosťou rozoznať vyvinutý tlak

O vývojároch z Ten One Design ste sa mohli dočítať už v januári, kedy predstavili aplikáciu Inklet, schopnú premeniť touchpad vášho MacBooku na tablet. Ak ste si od tejto firmy objednali aj špeciálny stylus Pogo Sketch, aplikácia je schopná rozoznať silu, ktorú pri kreslení týmto stylusom vynaložíte, tá následne ovplyvní hrúbku kreslenej čiary. Ten One Design teraz predstavili spôsob, akým sa dá to isté docieliť aj na iPade. iPad sa tak premení na ideálny poznámkový blok, do ktorého si bez problémov môžete zaznačiť napríklad rôzne grafy z prednášok, svoje využitie si určite nájde vo viacerých oblastiach. Vďaka softvéru schopnému rozoznať dlaň nie je problémom oprieť si ju počas kreslenia o dotykový displej. Zaznamenávané bude len kreslenie stylusom Pogo Sketch, ktorý aj na iPade rozoznáva vyvinutú silu podobne, ako keby ste písali na klasický papier. Práve rozoznávanie tlaku je kľúčovou funkciou, ktorou sa táto novinka odlišuje od konkurencie.

Rozoznávanie tlaku pri písaní však má jeden háčik, pre prístup k potrebným informáciám využíva privátne frameworky, čo je v App Store Applom zakázané. Cieľom firmy je preto presvedčiť Apple pre ich sprístupnenie, následne chcú umožniť využívanie tejto funkcie všetkým vývojárom, ktorí ju budú môcť pridávať aj do svojich aplikácií. K takejto zmene však nemusí nikdy dôjsť, k užívateľom by si potom funkcia mohla nájsť cestu prostredníctvom jailbreaknutých zariadení.

komentár
  1. to mi pripada, ze kontroluju pocet bodov, ktore maju nejaky odpor a kedze prst alebo dlan ich ma vela pokope, tak ich neberie do uvahy.
    typujem teda ze spicka toho pera bude ciastocne menit tvar podla sily, tak aby sa menil nielen odpor ale aj trochu plocha.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.