Študent predávajúci biele kryty pre iPhone 4 musel zrušiť svoje internetové stránky

Fei Lam je 17 ročný študent, ktorý dokázal to, čo sa Applu doteraz nepodarilo. Poskytol zákazníkom možnosť mať biely iPhone 4, ktorý Apple síce predstavil, no neustále jeho uvedenie odkladá a s najväčšou pravdepodobnosťou sa už v tejto generácii iPhonu ani do predaja nedostane. S obratom takmer 100 tisíc EUR však študent pritiahol na svoju činnosť pozornosť a ohľadom tejto aktivity bol kontaktovaný súkromným detektívom. Od neho čelil obvineniam, že predáva kradnutý tovar.

Stránky whiteiphonefou­rnow.com sú už minulosťou

Za zdroj bielych krytov, prostredníctvom ktorých si Fei Lam šetril na vysokoškolské štúdium, označil firmu Foxconn, ktorá je partnerom Apple. Tieto tvrdenia však Foxconn poprel. Skutočný pôvod bielych krytov tak ostáva neznámy.

Lam zrejme podľahol tlaku Apple a rozhodol sa zrušiť svoje stránky whiteiphone4now­.com. S najväčšou pravdepodobnosťou už stránky nebudú opäť spustené, o ďalšom dianí ohľadom tohoto prípadu vás budeme samozrejme informovať.

komentáre
  1. Nechapem preco mu zakazovali predavat ten biely krit. To je podobne ako keby si kupim auto a chcem si ho dat prestriekat, koli tomu by automobilka mala zakazat lakernikom pracu?

  2. na skolu uz musi mat zarobene… ked ich vie on predavat tak by ich vedel aj apple… chcu zarobit najprv na ciernych a potom na bielych krytoch…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?