Steam pre Mac oficiálne už 12. mája

Valve Software v krátkej tlačovej správe oznámili oficiálny dátum vydania Steamu pre Mac – 12. mája. Prvé informácie sa objavili už v marci, pričom podľa oficiálnych správ mal byť Steam pre Mac vydaný už v apríli. O tom, že sa tento sľub pravdepodobne nepodarí naplniť, svedčilo aj oneskorené spustenie uzatvoreného betatestu, ktorý podľa dostupných informácií začal až v druhej polovici apríla. Betatesteri pritom ešte nemali k dispozícii všetky hry, vyskúšať si mohli len hru Portal. Zatiaľ čo oficiálne príčiny oneskoreného vydania finálnej verzie Steamu pre Mac nie sú známe, ostáva len dúfať, že verzia dostupná širokej verejnosti bude mať za cenu oneskoreného vydania minimum chýb, a konečne prinesie užívateľom Mac OS X plný zážitok z hrania hier aj na tejto platforme. Pre Mac OS X by mala byť od vydania Steamu k dispozícii väčšina populárnych hier od Valve – séria Half-Life, Counter-Strike, Left 4 Dead 2, Team Fortress 2. Už na jeseň 2010 by mal zbierku doplniť aj Portal 2, ktorý bude vydaný v rovnakom čase pre Mac aj Windows. Ak Steam pre Mac prinesie očakávaný úspech, je viac ako pravdepodobné, že aj ostatní vývojári začnú s vidinou nových ziskov zvažovať vývoj svojich hier aj pre túto platformu.

komentárov
  1. no teším sa :) dúfam že to bude ako písali že zakúpené hry pre PC budú aj na MAC fungovať aby som nemusel 2x kupovať … lebo mám na steame Half life aj CSka

    0
    0
  2. Mihail: s jeho naivitou je vsetko v poriadku. Valve oznamilo uz skor, ze hry od nich zakupene pre PC, budu zadarmo stiahnutelne aj pre MAC.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť