Office for Mac 2011 bude len 32-bit, hlavným cieľom je zlepšenie kompatibility s dokumentmi vytvorenými na Windows verzii

Jake Hoelter z Microsoftu objasnil prostredníctvom príspevku na oficiálnom blogu príčiny, prečo bude pripravovaný Office for Mac 2011 len 32-bit. Frameworky Applu totiž od vývojárov vyžadujú, aby boli užívateľské prostredia všetkých 64-bit aplikácií v Cocoa. Microsoft však chce vyhovieť žiadostiam užívateľov, ktorých hlavnou prioritou je zlepšenie kompatibility s dokumentmi vytvorenými v Office na Windowse, čo je Microsoft schopný urobiť len na úkor prechodu na Cocoa. Reálny dopad na užívateľov bude minimálny, 64-bit má totiž skutočne zmysel len pri práci s veľmi veľkými dokumentmi (napríklad Excel súbory s miliónmi buniek alebo PowerPoint prezentácie s tisícmi obrázkov vo vysokom rozlíšení), čo sa väčšiny bežných užívateľov netýka.

32-bit aplikácia za cenu zlepšenej kompatibility medzi Windows a Mac verziami dokumentov neznie zle, otázne však je, do akej miery sa to Microsoftu podarí dodržať. Finálna verzia Office for Mac 2011 by mala byť verejnosti dostupná už koncom tohoto roku.

komentáre
  1. no ak by sa to podarilo, tak by MS zaznamenal velke zvysenie predajov, kedze by sa tym vlastne vyriesil posledny problem a to pisanie dokumentov na Macu (dnes je v podstate jedina rozumna poznost len konvert do PDF)

    0
    0
  2. Skúsil som aktuálnu beta verziu Office 011 a od Office 08 spravili dostatočne veľký skok dopredu, aby sa oplatil nový balík zakúpiť. Uvidíme, či dokumenty – Excel, PowerPoint,Word súbory sa skutočne budú zobrazovať 1:1 jak na Windows Office tak na Office for Mac. Nový Ribbon je fajn. Avšak iWork 09 a za chvíľu to u mňa vyhráva i tak :) Ak by bol ale Office for Mac v slovenčine, tak by som pri jednom Macu s kľudom odstránil Parallels a bežiaci WindowsXP spolu s Office 2003…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.