Obľúbená iOS hra Flight Control bude dostupná aj cez Mac App Store, bude Mac App Store plný iOS aplikácií?

Od ohlásenia Mac App Storu neprešiel ani deň a firma Firemint už oznámila, že ich populárna hra z iOS App Storu, Flight Control HD, bude jednou z prvých aplikácií dostupných cez tento nový distribučný kanál. Vývojári z Firemint si uvedomujú atraktívnosť svojej jednoduchej hry, preto je už v súčasnosti dostupná nielen pre iPhone, iPod touch a iPad, ale aj pre Playstation 3 (s Playstation Move), Nintendo DSiWare a Android.

Firemint už majú funkčnú verziu Flight Control HD pre Mac hotovú, v podstate už čakajú len na oficiálne spustenie Mac App Storu, ktoré by malo byť približne o tri mesiace. Mac App Store zrejme prinesie na Mac veľa aplikácií známych z klasického iOS App Store. Tento spôsob predaja vyhovuje nielen vývojárom, ale aj zákazníkom. Tradičná distribúcia aplikácií pre Mac „na vlastnú päsť“ však bude aj naďalej možná, nemusíte sa preto obávať, že prídete o aplikácie, ktoré neprejdú prísnym schvaľovacím procesom Apple. Ich marketing len bude v tieni Mac App Store o niečo zložitejší.

Mac App Store

Ďalšou otázkou týkajúcou sa Mac App Storu je, či podobne ako na iOS donúti vývojárov k znižovaniu cien aplikácií na minimum. Veľké množstvo iOS aplikácií je totiž dostupných úplne zadarmo alebo majú len symbolické ceny. Na druhej strane, väčšinou ide o menej komplexné, jednoúčelové aplikácie. Či to bude platiť aj pre aplikácie v Mac App Store ukáže až čas.

komentárov
  1. Mac app store bude super vec, ale mna by zaujimalo toto: ak budu existovat univerzalne aplikacie ktore pobezia na Macu,Iphone,Ipade ,zaplatim 1x a budem ich moct pouzivat na vsetkych vymenovanych zariadeniach? Logicky sa mi zda ze ano..Co myslite? Lebo potom mi Mac App Store dava zmysel.

  2. @ Mac User: Pochybuji, že bude jedna cena pro všechny varianty. Např Things se prodavají zvlášť pro iPhone/iPod Touch (9.99$) a pro iPad (19.99$). Myslím, pokud CultureCode přihlásí Things pro Mac do Mac App Store, že cena za licenci pro Mac (£44.95) zůstane stejná jako doposud a ty si budeš muset koupit Things třikrát. Prostě bude záležet na autorech, jak se rozhodnou.

  3. Podla mna skoro urcite nie. Potom by napr. uzivatel, ktory chce app pouzivat len na iPhone musel mat v cene zapocitany aj vyvoj verzie pre mac/iPad takze by platil aj za to co nepouziva. Trocha to vyplyva aj z nazvu Mac App Store != App Store, cize dva oddelene obchody pre dve platformy(iOS, Mac).

  4. Já už se začínám obávat. Četl jste podmínky pro přijetí programu do Mac App Store? Téměř identické jako pro iOS zařízení.
    2.21 Aplikace nesmí používat aktualizacní mechanismy mimo App Store.
    2.6 Aplikace, které vypadají podobně jako Apple produkty nebo aplikace balíku pro Mac, včetně Finderu, iChat, iTunes, a Dashboard, bude odmítnuta.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?