Nový iWork 1.3 pre iPad pridáva podporu pre multitasking, tlač a iné

Apple popri aktualizácii systému iOS na verziu 4.2 updatoval aj svoju sadu kancelárskych programov iWork pre iPad. Numbers Keynote”:http://itunes.apple.com/…/id361285480?mt=8Pages majú teraz poradové číslo 1.3 a pridávajú podporu pre funkcie nového systému.

Všetky tri aplikácie teraz podporujú multitasking, teda medzi nimi môžete bleskovo prepínať. Dokážu tlačiť cez AirPrint, zlepšuje sa podpora pre import z alternatívnych formátov (doc, ppt a xls) a export PDF. Pribudla aj lokalizácia do ďalších ôsmich jazykov.

Pridávajú sa aj ďalšie zmeny. Pages mení rozhranie na zmenu typu písma a rezu. Keynote pridáva prezentačný mód, ktorý zobrazuje momentálny a nasledujúci snímok keď je iPad pripojený na externý displej. Pribúda aj možnosť importovať poznámky a vytvárať nové. Numbers umožňuje zadávať vzorce pomocou štandardnej klávesnice s prediktívnym výberom funkcie.

Aplikácie balíku iWork — Pages, Keynote a Numbers — sú zakúpiteľné cez samostatne cez App Store. Cena jednej aplikácie je 7,99 €.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.