Nové iPody a Apple TV budú predstavené 7. septembra, tvrdí Bloomberg

Podľa včerajšej správy agentúry Bloomberg sa očakávaná konferencia, na ktorej má Apple odhaliť nové iPody a Apple TV, bude konať už v utorok 7. septembra. Článok spomína nový iPod touch s vyšším rozlíšením obrazovky, hlavne však hovorí o novej stodolárovej Apple TV. Bloomberg potvrdil predošlé informácie, že nová Apple TV bude mať menší disk ako momentálna generácia, slúžiť má hlavne na streamovanie obsahu z iTunes. K údajnému novému názvu iTV sa správa nevyjadruje.

Popularite novej Apple TV majú pomôcť znížené ceny na iTunes store. Seriály sa údajne budú dať požičať za 99 centov a dostupné budú už 24 hodín po televíznej premiére. Momentálne sa seriály požičať nedajú, jedna epizóda stojí $1,99, vo vysokom rozlíšení až $2,99. Lacnejšie pôžičky majú tiež zvýšiť záujem zákazníkov o iPad, iPhone a iPod touch.

Nová Apple TV má byť okrem iného menšia a viac príbuzná s iPhonom. Foto: Engadget

Televízne seriály, rovnako ako filmy a hudba, momentálne nie sú v slovenskom iTunes Store z licenčných dôvodov dostupné. Celoeurópsky iTunes Store, ktorý by priniesol na celom kontinente rovnakú ponuku za rovnaké ceny užívatelia netrpezlivo očakávajú už minimálne od roku 2008, keď sa o ňom objavili prvé správy.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.