Nové iPody a Apple TV budú predstavené 7. septembra, tvrdí Bloomberg

Podľa včerajšej správy agentúry Bloomberg sa očakávaná konferencia, na ktorej má Apple odhaliť nové iPody a Apple TV, bude konať už v utorok 7. septembra. Článok spomína nový iPod touch s vyšším rozlíšením obrazovky, hlavne však hovorí o novej stodolárovej Apple TV. Bloomberg potvrdil predošlé informácie, že nová Apple TV bude mať menší disk ako momentálna generácia, slúžiť má hlavne na streamovanie obsahu z iTunes. K údajnému novému názvu iTV sa správa nevyjadruje.

Popularite novej Apple TV majú pomôcť znížené ceny na iTunes store. Seriály sa údajne budú dať požičať za 99 centov a dostupné budú už 24 hodín po televíznej premiére. Momentálne sa seriály požičať nedajú, jedna epizóda stojí $1,99, vo vysokom rozlíšení až $2,99. Lacnejšie pôžičky majú tiež zvýšiť záujem zákazníkov o iPad, iPhone a iPod touch.

Nová Apple TV má byť okrem iného menšia a viac príbuzná s iPhonom. Foto: Engadget

Televízne seriály, rovnako ako filmy a hudba, momentálne nie sú v slovenskom iTunes Store z licenčných dôvodov dostupné. Celoeurópsky iTunes Store, ktorý by priniesol na celom kontinente rovnakú ponuku za rovnaké ceny užívatelia netrpezlivo očakávajú už minimálne od roku 2008, keď sa o ňom objavili prvé správy.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.