Nokia reaguje na problémy iPhone 4 so signálom – ukazuje spôsoby držania Nokia telefónov

Už krátko po začiatku predaja iPhonu 4 sa na internete začali objavovať sťažnosti na nový systém antén, ktorý podľa všetkého spôsobuje na veľkom množstve nových telefónov kolísanie intenzity signálu v závislosti od spôsobu držania telefónu. Zdá sa, že zákazníkov táto skutočnosť neodrádza, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že Apple predal 1,7 milióna iPhonov 4 za prvé tri dni predaja. Na druhej strane, takúto príležitosť si konkurencia nemôže nechať ujsť. V reakcii na tieto problémy zverejnila Nokia prostredníctvom oficiálneho blogu článok, v ktorom predstavuje rôzne spôsoby držania Nokia telefónov. Samozrejme, nezabúda zdôrazniť, že žiaden z nich neovplyvňuje intenzitu signálu a spoločnosť si aj naďalej myslí, že primárnou funkciou mobilných telefónov by mala byť aj v dnešnej dobe možnosť telefonovať.

Apple sa k problémom so signálom doteraz veľmi oficiálne nevyjadroval, potvrdené však bolo stanovisko S. Jobsa, podľa ktorého nejde o žiaden problém. Užívateľom odporúča držať telefón inak, okrem toho sa zdá, že výraznou pomocou sú pre tieto problémy aj nové púzdra od Apple – Bumpers. Ďalšou možnosťou je, že ide len o softvérovú chybu a iPhone 4 v skutočnosti problémy so signálom nemá. Kolísanie je teda možno spôsobené zlým softvérom, vypadávanie hovorov potom súvisí tak ako doteraz len s kvalitou pokrytia mobilnej siete. Špekulácie o tom, že ide o softvérovú chybu potvrdzujú aj niektorí užívatelia, ktorí majú po aktualizácii na iOS 4 rovnaké problémy so signálom aj na starších iPhonoch. Softvér zrejme nie je schopný dostatočne rýchlo reagovať na tienenie a prepnúť anténu na inú frekvenciu.

Príspevok na oficiálnom Nokia blogu však rýchlo pritiahol pozornosť čitateľov, ktorí začali prispievať vlastnými videami zobrazujúcimi úplne identické problémy, ako má iPhone 4, na telefónoch od Nokie – Nokia E71, 6230, 6720, ale aj iných, napríklad HTC Droid Incredible alebo Google telefón HTC Nexus One. Ešte komickejšie však pôsobí skutočnosť, že oficiálne návody k niektorým Nokia telefónom, vrátane Nokie E71 zobrazenej v článku na blogu, obsahujú jasné inštrukcie, podľa ktorých sa užívatelia majú vyhýbať chytaniu telefónov za miesta, kde sa nachádzajú antény.

komentárov
 1. Ja mam 3GS a po update na iOS4 som si tiez vsimol, ze signal mi vypadava (napr. v zachode ;-) Takze to skutocne moze mat nieco spolocne so SW.

  0
  0
 2. “… spoločnosť si aj naďalej myslí, že primárnou funkciou mobilných telefónov by mala byť aj v dnešnej dobe možnosť telefonovať.”

  a mozno prave preto smeruje nokia tam, kam smeruje :)

  0
  0
 3. Po update 3GS na iOS4 som tiez zaznamenal vypadky signalu na miestach kde som predtym problemy so signalom nemal …

  0
  0
 4. Mozem potvrdit, ze na 3GS mi tiez vypadava signail s iOS4… chvalabohu nie som sam, bude to asi hlavne SW problem… dufam, ze update pride co najskor :)

  0
  0
 5. Jasné, ja budem vyhadzovať 800 € za mobil a potom ešte 30 € za obal, ktorý ho totálne degraduje.

  Chcel som si ho kúpiť, ale je to zas len šrot.

  asi počkám zas rok na iP 5 ;-)
  SW a HW +funkcie sú už Ok, tak ešte konštrukcia, aby som mohol pohodlne volať

  0
  0
 6. Keď som si kúpil v roku 2005 Nokiu 3220, v návode boli obrázky znázorňujúce správne držanie telefónu a zdá sa mi, že som to našiel aj v návode od mojej N73.

  Nokia teda na takéto veci upozorňuje dlhodobo. V skutočnosti je však takéto držanie nutné len vtedy, keď sa telefón nachádza v oblasti so zlým signálom.

  Ozaj Dude. Nokia to robí vždy tak že sa zobudí, potom zaspí a potom sa znovu zobudí a tak to ide dookola. A jej podiel klesá nie vďaka Applu, ale vďaka Samsungu (ktorý sa páči zasa mne). Čoskoro však prídu na trh N8-čky so svojim variantom s QWERTY a Nokie s novým MeeGo operačným systémom. A celá N-ková séria bude o pár rokov obsahovať už len MeeGo smartfóny, preto si myslím, že Nokia ešte všetkým poriadne prikúri…

  0
  0
 7. Ahoj, no ja mam iPhone 3G a po update na iOS4 sa signal poriadne babre. Signal velmi casto vypadava aj ked je pokrytie signalom az nad mieru dobre, takze si tiez myslim, ze je to SW….uvidime. HOWGH

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.