Nintendo predstavilo Nintendo 3DS s 3D zobrazovaním, chce konkurovať iOS zariadeniam

Nintendo bolo donedávna so svojim prenosným Nintendom DS lídrom na trhu handheldových konzol. Všetko však zmenil iPhone a iPod touch s ich App Storom, prostredníctvom ktorého sa hry šíria rýchlo a efektívne a môžu ich ponúkať aj relatívne malí vývojári. iPod touch začal byť prezentovaný priamo ako herné zariadenie, neskôr sa k iOS (iPhone OS) zariadeniam pridal aj iPad. Napriek tomu, že Apple sa k tomuto hernému biznisu dostal takmer nechtiac, v dnešnej dobe sa dá považovať za lídra, PSP od Sony a Nintendo DS začali výrazne zaostávať.

Z pohľadu Nintenda by to mal zmeniť nástupca Nintenda DS – Nintendo 3DS. Jeho kľúčovou vlastnosťou je podpora 3D obrazu bez potreby akýchkoľvek prídavných okuliarov alebo iného príslušenstva. Dizajnovo bude podobný svojmu predchodcovi, taktiež používa dva displeje – jeden dotykový s uhlopriečkou 3,02″ (7,67 cm) a rozlíšením 320×240, druhý s 3D zobrazovaním a uhlopriečkou 3,52″ (8.94 cm). Zariadenie disponuje hneď troma foťákmi, jeden na prednej strane a dva na zadnej – pre snímanie 3D fotografií. Okrem toho Nintendo 3DS podporuje SD karty, je spätne kompatibilné s hrami pre Nintendo DS a na internet sa pripojíte prostredníctvom Wi-Fi 802.11n.

Nintendo 3DS zostáva verné osvedčenému dizajnu

Táto novinka bola predstavená na hernej konferencii E3, ako funguje 3D zobrazenie v skutočnosti sme zatiaľ nemali možnosť vyskúšať. Zásadným problémom, ktorý môže byť príčinou neúspechu nového zariadenia v porovnaní s konkurenciou od Apple, je zastaralý spôsob distribúcie hier. Vidíme to všade – Steam na Macu, App Store na iOS zariadeniach, ľudia chcú svoje hry rýchlo, lacno a pohodlne, ideálne prostredníctvom internetu. Kým Nintendo zotrvá pri klasickom spôsobe predaja hier v špecializovaných predajniach, nebude mať veľkú šancu na úspech.

Na záver si môžete pozrieť ukážku prvej Nintendo 3DS hry:

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend