Ministerka cestovného ruchu Talianska má výhrady voči iPhone aplikácii

Talianska ministerka pre cestovný ruch, Michela Vittoria Brambilla, nie je spokojná s aplikáciou What Country dostupnou cez App Store pre všetky iOS zariadenia. Aplikácia prináša zaujímavé a komické „zhrnutie“ základných prívlastkov vybraných krajín. Taliansko je v nej popísané ako „Pizza, Mafia, Cestoviny a Skútre“. Ministerka považuje tento popis za urážlivý a vyhráža sa riešením konfliktu s vývojármi súdnou cestou.

Bieloruská firma sa však samozrejme nezamerala špeciálne na Taliansko, humorné popisy majú aj iné krajiny. Tak napríklad pri Nemecku nájdete popis „Pivo, disciplína a diaľnice“, pri Kazachstane „Borat, Team Astana (cyklistický tím) a Baikonur (mesto, kozmodróm)“. Čo si ministerka zrejme neuvedomuje je fakt, že okrem toho, že podobná žaloba by nemala väčší efekt, celá kauza má skôr opačný účinok a aplikáciu len zviditeľní na čom nakoniec vývojári ešte zarobia. Ak aj vás táto aplikácia zaujala, môžete si ju v App Store kúpiť za 0,79 EUR.

What Country aplikácia
komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.