Medzinárodná dostupnosť iPadu odložená na koniec mája, v SR a ČR zrejme ešte neskôr

Pôvodný termín medzinárodného uvedenia iPadu bol z konca apríla preložený na koniec mája s tým, že Apple už pevne stanovil termín začiatku predobjednávok na 10. mája. Apple o tom informoval vo svojej tlačovej správe zverejnenej včera pričom dátum sa týka zákazníkov v Austrálii, Kanade, Japonsku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Švajčiarsku a Spojenom kráľovstve. Príčinou je obrovský dopyt, ktorý je väčší ako prvotné odhady spoločnosti. Za prvý týždeň sa predalo viac ako 500 000 iPadov, pričom obrovský záujem je aj o verzie s 3G, ktoré sa zatiaľ ani nepredávajú. Ceny iPadu v ďalších krajinách budú zverejnené v deň začiatku predobjednávok, teda 10. mája.

Kedy sa iPad dostane oficiálnou cestou aj do našich končín je ešte stále nezodpovedanou otázkou. Pravdepodobne to nebude skôr ako v lete, kedy sa očakáva aj nová generácia iPhonu.

komentárov
  1. nechapem preco sa vsade uvadza dostupnost pre cesku republiku. ked su clanky v cr, nikdy nieje spomenute kedy sa nieco zacne predavat na slovensku.

    0
    0
  2. najprv som sa nevedel dockat Iphonu 4G…Ale teraz … som si to zvazil na co mi je vlastne Ipad doma si lahnut byt na nete cez wifi dat filmi a cekovat s kamosmi … a tu HD kvalitu by som chcel vidiet na vlastne oci ake to je … Iphone je tiez dobre ale nosis to po vrecku vypadne ti a tak Ipad mas doma zoberies si to vonku cekujes filmi 10hodin … je to vecicka ktoru chcem a prajem si aby sa to predavalo na Slovensku… A aby to malo Slovenčinu :)))

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť